Reklama

Reklama

Zostań superbohaterem podczas wakacji!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zostań superbohaterem podczas wakacji! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jeśli chcielibyście  zaplanować sobie kreatywnie wakacje lub po prostu lubicie pomagać innym, wolontariat może być opcją dla nas. Ale jak zacząć swoją przygodę z wolontariatem i do kogo się zgłosić? Odpowiedź na te pytania mieszkańcy Łodzi uzyskają już w najbliższą sobotę w specjalnym punkcie informacyjnym, który 22 czerwca pojawi się w Centrum Handlowym Guliwer.  Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” będzie zachęcać do wolontariatu

Reklama

Są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc i dobrowolnie angażują się na rzecz organizacji oraz innych osób,  m. in. opiekują się osobami chorymi, starszymi, wspierają akcje działające na rzecz dzieci, społeczności lokalnej, osób poszkodowanych przez los, zwierząt, środowiska naturalnego czy pomagają przy zbiórkach. Wolontariusze mogą przyjmować wiele ról, w zależności od organizacji, pod skrzydłami której działają.

Co ciekawe, do tego grona należą nie tylko osoby młode, np. studenci, ale także seniorzy, którzy szukają zajęcia, w którym chcieliby się czuć potrzebni lub też osoby pracujące, traktujące wolontariat jako uzupełnienie aktywności zawodowej oraz chętne, aby pomóc potrzebującym.

Z wolontariuszami pewnie zetknęliśmy się nie raz, choć to anonimowi bohaterowie naszej codzienności.  Ale co tak naprawdę o nich wiemy i jak zostać jednym z nich? Swoją wiedzę na temat wolontariatu i jego znaczenia dla środowiska lokalnego będzie szansa zweryfikować w  sobotę, 22. 06 w CH Guliwer przy ul. Kolumny 6/36.

W ramach punktu informacyjnego, który funkcjonować będzie w łódzkim centrum handlowym w godzinach od 10.00 do 16.00, mieszkańcy będą zachęcani do wsparcia idei wolontariatu i działania na rzecz swojego miasta.

Obecni tam specjaliści Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko” będą pomagać osobom zainteresowanym tą formą aktywności stawiać pierwsze kroki w wolontariacie oraz zaprezentują oferty wolontarystyczne. Będą doradzać, jak włączyć się w działalność lokalnych instytucji, a także zapraszać organizacje chętne do współpracy. Prowadzona będzie również zbiórka na rzecz stowarzyszenia.

Dla każdego znajdziemy ciekawą ofertę wolontariatu i udzielimy merytorycznego wsparcia. Wolontariat może być jedną z form aktywizacji zawodowej, która daje duże możliwości rozwoju i pozwala zdobyć nowe umiejętności. To także szansa na odnalezienie nowych pasji, udział w akcjach społecznych, miejskich inicjatywach czy inspirujących projektach - mówi Seweryn Obałka, specjalista ds. promocji i fundraisingu z Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko” z Łodzi.

RCW „Centerko” należące do Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu działa już w temacie wolontariatu od 11 lat. W ramach swojego statutu zajmuje się m. in. wolontariatem pracowniczym, integracyjnym, animacyjnym, dla seniorów, młodzieżowym oraz współpracuje z ośrodkami społecznymi. I jak przekonuje organizacja, wolontariuszem może zostać każdy, bez względu na wiek, wykształcenie czy nawet doświadczenie.

- Kluczowa jest chęć pomagania, dobra energia i odrobina czasu wolnego. Na udział w wolontariacie mogą się zdecydować nie tylko osoby chcące włączyć się w życie swojego miasta, ale także osoby bezrobotne, samotne, będące już na emeryturze, niepełnosprawne, chore czy dotknięte bezdomnością, co przeciwdziała ich marginalizacji w życiu społecznym i pozwala na samorealizację. Wszystkich ochotników na wolontariuszy kierujemy do organizacji, w których mogą działać społecznie na wielu polach i w wielu dziedzinach – dodaje Seweryn Obałka.

Akcja z Regionalnym Centrum Wolontariatu „Centerko” to kolejna odsłona cyklicznego projektu CH Guliwer – Punkt Lokalnych Inicjatyw Społecznych, w ramach którego w centrum pojawiają się łódzkie fundacje oraz stowarzyszenia działające na rzecz społeczności lokalnej. Dzięki temu organizacje pozarządowe mają szanse zaprezentować swoją działalność, nagłośnić ważne inicjatywy czy zorganizować zbiórkę na szczytne cele.

- Zapoznając mieszkańców z tematem wolontariatu i jego możliwościami, chcemy zachęcić do pomagania i angażowania się w ciekawe, wartościowe projekty, ale także zwiększyć ich świadomość w zakresie funkcjonowania społeczności lokalnej - mówi Marta Drzewiecka, Marketing & Customer Experience Manager z Newbridge Poland, do którego należy CH Guliwer.

Akcji w centrum handlowym towarzyszyć będą także atrakcje skierowane do dzieci i młodzieży, które przygotowali animatorzy z „Centerka”. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w malowaniu twarzy, pojawi się kącik plastyczny, modelowanie z balonów, a także animacje taneczne, które odbędą się na parkingu przed centrum. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy