Reklama

Reklama

ZPP ocenia pakiet osłonowy dla gospodarki jako niewystarczający

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

ZPP ocenia pakiet osłonowy dla gospodarki jako niewystarczający - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Związek Przędsiębiorców i Pracodawców ustosunkował się do wstępnych propozycji rządu określających zakres pomocy dla polskiej gospodarki. Proponuje te przez ekspertów ZPP zostały określone jako niewystarczające i nieprzystające do skali i charakteru faktycznego zagrożenia.

Reklama

ZPP apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o konkretne zmiany, takie, jak:

– Zawieszenia spłaty danin publicznoprawnych, przede wszystkim składek na ubezpieczenia społeczne, dla mikro i małych przedsiębiorców

– uruchomienie linii tanich, łatwo dostępnych (z wekslem jako jedyną formą zabezpieczenia) pożyczek dla mikro i małych przedsiębiorców, z limitem kwotowym maks. 15 proc. przychodu firmy za ostatni rok sprawozdawczy, lecz nie więcej niż 300 tys. PLN. - piszą eksperci ZPP.

Jedną z najczęściej dyskutowaną propozycją chroniącą przedsiębiorców jest postulat odroczenia płatności składek ZUS. Według ekspertów ZPP lepszym rozwiązaniem jest czasowe zawieszenie poboru składek.

Eksperci zwracają także uwagę na kwestie ograniczania wolnego rynku, regulacji czy ingerencji państwa w mechanizmy rynkowe, także rynku pożyczkowego.

Duże organizacje gospodarcze, takie jak ZPP, liczą na rzeczową i otwartą dyskusję i współpracę z rządem. Chodzi bowiem o to, by wspólnymi siłami - przedsiębiorstw i rządu, uchronić polską gospodarkę przed upadkiem i dobrze przygotować do momentu odrabiania strat, gdy chwila ta nadejdzie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy