Reklama

Nowy system dla pacjentów w pabianickim szpitalu. Żeby nie było nieporozumień

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PCM

Nowy system dla pacjentów w pabianickim szpitalu. Żeby nie było nieporozumień - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
2
zdjęć

Przed każdą wizytą u specjalisty należy pobrać bilet i poczekać z nim przed gabinetem na swoją kolej. | foto PCM

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Pabianice W przychodni specjalistycznej na pierwszym piętrze Pabianickiego Centrum Zdrowia pojawił się biletowy system kolejkowy.

Przed każdą wizytą u specjalisty należy pobrać bilet i poczekać z nim przed gabinetem na swoją kolej. Informacja o tym (w postaci wyświetlanego numerka), kto będzie wchodził do lekarza jako następny, pojawia się na ekranie monitorów znajdujących się nad drzwiami każdej z poradni. Do wygenerowania biletu konieczne jest wpisanie swojego numeru PESEL lub numeru telefonu, ewentualnie numeru identyfikacji pacjenta (w tym przypadku należy zgłosić się po niego do rejestracji przychodni specjalistycznej).

- Zdajemy sobie sprawę, że wśród niektórych pacjentów, zwłaszcza osób starszych, takie rozwiązanie może budzić pewne obawy, ale zupełnie niepotrzebnie - mówi dr n. ekon. Witold Olszewski, prezes PCM. - W razie wątpliwości pomoc można uzyskać w punkcie informacyjnym na wysokim parterze, gdzie stoi urządzenie, które drukuje bilety (kolejne dwa znajdują się przy poradniach) lub poprosić o nią jakiegokolwiek innego pracownika.

Nowe monitory i komputery

PCM zamontowało nad wejściami do gabinetów 23 monitory, a pięć kolejnych (w tym trzy większe) - na ścianach.

- Ułatwienie dla pacjentów stanowi też głosowe powiadamianie o kolejności wchodzenia do gabinetu - dodaje prezes. 

Dzięki biletowemu systemowi kolejkowemu obsługa pacjentów ma być sprawniejsza, szybsza i zapobiegać sytuacjom, w których dochodzi do nieporozumień. Uczą się go nie tylko pacjenci, ale też lekarze i pielęgniarki. Dla nich uruchomienie systemu oznaczało też wymianę sprzętu komputerowego.

- We wszystkich poradniach specjalistycznych pojawiły się nowe komputery, monitory i drukarki - mówi Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno-technicznych w PCM.

Dofinansowanie z zewnątrz

Projekt „Wdrożenie e-usług w Pabianickim Centrum Medycznym Sp. z o.o.”, bo tak brzmi jego pełna nazwa, kosztował ponad 1,2 mln zł. Blisko 850 tys.zł z tej kwoty stanowiły środki zewnątrzne.

- Dofinansowanie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 - informuje Witold Olszewski. - Pozostałe ponad 400 tys. zł wyłożyliśmy z własnych funduszy.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy