Reklama

Opieka psychologiczna i psychoterapeutyczna w Pabianicach. Nowy ośrodek zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Opieka psychologiczna i psychoterapeutyczna w Pabianicach. Nowy ośrodek zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży - Zdjęcie główne

Poradnia zdrowia psychicznego, ul. Zamkowa 36 Pabianice | foto Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pabianice W województwie łódzkim otworzono 4 nowe ośrodki pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Jeden z nich znajduje się w Pabianicach.

Od 1 marca każdy zainteresowany będzie mógł się zgłosić do nowego ośrodka pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej, otwartego w Pabianicach. Siedziba znajduje się na ul. Zamkowej 36. Celem inicjatywy jest umożliwienie wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Jak dotąd w całym powiecie brakowało instytucji, która wykazywała chęć koordynowania wyżej wymienionego problemu. 

Jak przekonują specjaliści - w obecnych w czasach zdrowie psychiczne szczególnie osób młodych zostało poważnie nadszarpnięte. Pandemia, zdalne nauczanie w szkołach i wojna na Ukrainie mogło pozostawić w głowach dzieci i młodzieży poważną ranę, którą nie tak łatwo chce się zabliźnić. 

Jesteśmy w momencie, w którym mierzymy się z ogromnym kryzysem samobójczym. Nie bójmy się mówić o tym. Badcze wskazują, że romawianie o sambójstwie jest niezwykle istotne i może zapobiec wzrastaniu tych liczb.

- mówi psycholożka Paulina Filipowicz w rozmowie dla pap.pl.

Sierż. szt. Agnieszka Jachimek z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach informuje, że w 2022 roku w powiecie doszło do 4 prób samobójczych osób nieletnich. W 2023 roku z danych za styczeń i luty wynika, że takich prób były dwie.

Pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna. Jakie świadczenia oferuje odział w Pabianicach  

Ośrodek oferuje pomoc specjalistów zajmujących się ochroną zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Zainteresowani mogą liczyć na wsparcie psychologów, psychoterapeutów oraz terapeutów środowiskowych. W przypadku, jeśli rodzice zaobserwują u swojej pociechy objawy pogarszającego się zdrowia psychicznego, będą oni mogli wraz z dzieckiem zgłosić się do pabianickiego oddziału znajdującego się przy ul. Zamkowej 36. Ośrodek oferuje również pomoc dla młodzieży. Osoby niepełnoletnie chcące skorzystać ze świadczeń prowadzonych przez ośrodek, będą zmuszona najpierw otrzymać zgodę od opiekuna prawnego. 

Pabianicki odział pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej, oferuje zainteresowanym między innymi następujący zakres usług: porady psychologiczne, sesje psychoterapii indywidualnej, sesje psychoterapii rodzinnej, sesje wsparcia psychospołecznego, wizyty środowiskowe w domu, szkole lub innym miejscu tzw. środowisku, w którym przebywają dzieci i młodzież. 

Poradnia została utworzona w ramach nowego modelu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzież. Placówka działa na zasadzie porozumienia z NFZ, dzięki czemu świadczone usługi są nieodpłatne i są wykonywane bez konieczności skierowania. Numer telefonu do ośrodka: +48 519 059 242. Możliwa jest również rejestracja online pod adresem: e-rejestracja.info.pl.

Numery, które mogą ci pomóc:

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: 800 70 2222

Artykuł pochodzi z portalu pabianice.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy