Od 5 kwietnia na ulicach Pabianic można zauważyć zamiatarki oraz robotników, którzy usuwają z dróg zalegający piasek, trawy oraz przede wszystkim śmieci. Celem akcji jest pozimowe posprzątanie jezdni, chodników i przejść dla pieszych. Łącznie wyczyszczonych zostanie 72 km ulic.
Sprzątanie w Pabianicach. Jakich obszarów dotyczy?
Dodatkowo wiosenne porządki dotyczą również nie tylko parków, ale także skwerów, gdzie trwają prace polegające na zamiataniu, wygrabianiu trawników, usuwania liści z rabat i pielęgnacji zieleni. Jak przekazuje rzeczniczka prasowa UM Pabianice Antena Klimek, oprócz tego dokonano przeglądów na placach zabaw dla dzieci i siłowniach plenerowych.
Prace porządkowe prowadzą firmy, które w czterech rejonach miasta odpowiadają za bieżące utrzymanie zieleni. Zamówienie obejmuje ponad 38 ha terenu, w tym: skwer im. Pietrzaka przy Szarych Szeregów, park Jordanowski, park Słowackiego skwer im. Lubońskiego przy ul. Kaplicznej, okolice pomnika Legionisty i kościoła św. Mateusza, skwery przy ul. św. Rocha i Kościuszki/Skłodowskiej, park Hadriana, skwer im. Walentynowicz przy ul. Łaskiej oraz największy teren, 28-hektarowy park Wolności
- dodaje.
Ponadto dobiega końca sprzątanie 126 wiat przystankowych i 8 wiat rowerowych. Prace polegały na myciu i czyszczeniu wiat, ławek, gablot z opisami przystanków, koszy na śmieci. Gruntowne mycie przystanków zlecane jest trzy razy w roku plus bieżące sprzątanie (omiatanie, usunięcie z szyb naklejek i innych zanieczyszczeń, odchwaszczanie, opróżnianie koszy).
Zamiast pouczeń - mandaty. Straż miejska zmobilizowana do działania
W obliczu narastającego problemu z zaśmiecaniem miasta, straż miejska postanowiła podjąć odpowiednie kroki. Jak zapowiedział Tomasz Makrocki, komendant pabianickich strażników, interwencje w sprawie osób porzucających swoje śmieci, nie będą kończyć się pouczeniami, a mandatami karnymi.
Chodzi głównie o to, żeby zmienić mentalność mieszańców, którzy powinni wyrzucać śmieci w miejscach do tego przystosowanych, co przełoży się na wspólne dbanie o czystość naszego miasta
- dodaje.
Za śmiecenie w miejscach publicznych grozi kara 500 zł grzywny. Do udokumentowania wykroczeń strażnicy będą wykorzystywać zdjęcia z monitoringu miejskiego, fotopułapek i drona.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.