Dotąd z płyty Starego Rynku zerwano starą nawierzchnię. Teraz wykonawca wszedł na cały teren, łącznie z drogą zachodnią. Tutaj zaczną się prace archeologiczne. Obowiązywać będzie zakaz ruchu i parkowania. Ruch z ul. Stary Rynek (zachodnia strona) zostanie przekierowany na ul. Stary Rynek (wschodnia strona) – tutaj tymczasowo będzie można jeździć w obu kierunkach.
Będzie więcej zieleni
Na dalszym etapie przebudowy zostaną wykonane instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna i kanalizacji deszczowej. Równolegle będą prowadzone prace archeologiczne na terenie od strony kościoła św. Mateusza, wskazanym przez Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków.Według planów, na samym placu będzie więcej zieleni - dosadzonych zostanie 111 nowych drzew oraz krzewy, byliny i trawnik na powierzchni około 1,8 tys. metrów kwadratowych. Część ławek stanie w pergolach z roślinami, które zasłonią je przed słońcem. Na placu będzie toaleta, fontanna, zegar słoneczny, miejsce na pawilony gastronomiczne i przenośną scenę, co pozwoli organizować małe imprezy plenerowe.
Inwestycja za grube miliony
Oprócz płyty rynku przebudowana zostanie droga zachodnia. Docelowo projekt zagospodarowania Starego Rynku obejmuje również pozostałe drogi przylegające do placu oraz teren przy pomniku Legionisty i plac przed kościołem św. Mateusza.Koszt inwestycji (zaprojektowanie i wybudowanie) to 7,3 mln zł. 4,5 mln zł wynosi dofinasowanie przyznane miastu z programu Polski Ład.
Termin zakończenia planowany jest w połowie 2024 roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.