Reklama

Zmiany w komunikacji miejskiej. Sprawdź, co planuje MZK w Pabianicach na przełomie marca i kwietnia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: komunikacjapabianice.pl

Zmiany w komunikacji miejskiej. Sprawdź, co planuje MZK w Pabianicach na przełomie marca i kwietnia - Zdjęcie główne

Zmiany MZK Pabianice na przełomie marca i kwietnia | foto komunikacjapabianice.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pabianice Niebawem w Pabianicach odbędą się dwa głośne wydarzenia. 31 marca w godz. od 19:30 do 21:30 drogami miasta przejdzie droga krzyżowa, a po jej zakończeniu zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii 4 i 5. Z kolei 2 kwietnia wystartuje XI edycja pabianickiego półmaratonu, co spowoduje zmianę trasy linii 265.

Na czas trwania drogi krzyżowej oraz XI edycji pabianickiego półmaratonu w mieście mogą występować utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Dokładną listę zmian MZK znajdziecie poniżej.

Dodatkowe kursy podczas drogi krzyżowej

31 marca (piątek) parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego organizuje procesję drogi krzyżowej. Uczestnicy wyruszą z kościoła św. Mateusza około godziny 19:30 i przejdą ulicami: Grobelną, Kilińskiego, Moniuszki, Mariańską, Orlą, Konopnickiej i Jana Pawła II. Wierni zatrzymają się w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego, gdzie mają dotrzeć około godziny 21:30.

Po zakończeniu nabożeństwa, nie wcześniej niż o godzinie 21:50, zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii 4 i 5:

  • linii 4 - od przystanku Jana Pawła II / Konopnickiej do ul. Śniadeckiego i dalej po trasie linii 4 do Waltera-Jankego,
  • linii 5 - od przystanku Jana Pawła II / kościół św. Maksymiliana Kolbego do Waltera-Jankego, następnie z Waltera-Jankego zjazd do zajezdni jako linia nr 1 (ulicami: Myśliwską, Skargi, Nawrockiego, Sikorskiego, Partyzancką i Lutomierską).

Zmiana trasy przejazdu autobusów podczas trwania półmaratonu

W niedziele 2 kwietnia odbędzie się XI Pabianicki Półmaraton i bieg na 5 km, organizowany przez Stowarzyszenie "Wszystko Gra".

Obydwa biegi rozpoczną się o godzinie 11:30. Z tego powodu w godzinach od 10:50 do 11:40 wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, natomiast od ok. 9:00 do ok. 14:00 zamknięty będzie odcinek ulic Kilińskiego i Jutrzkowickiej między ulicami Grota-Roweckiego i Świetlickiego.

Trasa półmaratonu: MOSiR – Kilińskiego – Grobelna – Skargi – Spokojna – Rzgowska – Wola Zaradzyńska: Hubala – Południowa – Pabianice: Graniczna – 20 Stycznia – Rydzyńska – Rydzyny – Jadwinin – Bychlew – Pabianice: Jutrzkowicka – Kilińskiego – MOSiR.

Trasa biegu na 5 km: MOSiR – Kilińskiego – Grobelna – Skargi – 20 Stycznia – Nawrockiego – Grota-Roweckiego – Kilińskiego – MOSiR.

Zmianie ulegnie również trasa przejazdu autobusów linii 265:

  • Kurs o 10:25 z Pawlikowic bez zmian do Bychlewa, dalej: Jutrzkowicką, Świetlickiego, Bugaj, Grota-Roweckiego do Kilińskiego i dalej właściwą trasą do Dworca PKP. Przystanki dodatkowe: Świetlickiego / Jutrzkowicka, Grota-Roweckiego / Kilińskiego.
  • Kurs o 12:07 z Dworca PKP bez zmian do św. Jana, dalej: Kilińskiego, Grota-Roweckiego, Bugaj, Świetlickiego do Jutrzkowickiej i dalej właściwą trasą do Pawlikowic. Przystanek dodatkowy: Grota-Roweckiego / hala sportowa.
  • Kurs o 12:35 z Pawlikowic będzie wykonywany zmienioną trasą przez Terenin, Hermanów, Pabianice: Skośną, Wiejską, Łaską do Dworca PKP. Przystanek dodatkowy: Pawlikowice / skrzyżowanie.

Artykuł pochodzi z portalu pabianice.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy