Tomasz Grabarczyk ma 28 lat i jest rodowitym Łodzianinem. Sam często podkreśla na spotkaniach z sympatykami, że pochodzi z Radogoszcza. Działalność publiczną prowadzi od 10 lat i dzisiaj jest niekwestionowanym liderem środowisk wolnorynkowych w Łodzi skupionych w Konfederacji. Od początku trwającej kadencji pracuje w Sejmie, nie jako poseł, ale w charakterze rzecznika prasowego swojego ugrupowania. Jak sam przyznaje poznał już realia pracy parlamentarzysty, a dzisiaj jest w pełni gotowy, żeby nim zostać. Prywatnie od dwóch lat jest szczęśliwym mężem.
Krótka historia lidera łódzkiej Konfederacji
Grabarczyk zaraz po ukończeniu XIII LO w Łodzi zaangażował się w działalność publiczną. Będąc jeszcze studentem Uniwersytetu Łódzkiego, stał się motorem napędowym Łódzkich struktur wolnościowych. Zawsze w tym samym środowisku, działał w Kongresie Nowej Prawicy, później w partii KORWiN a teraz w Nowej Nadziei - najważniejszej partii tworzącej Konfederację. Nowym i popularnym liderem tych dwóch ostatnich jest Sławomir Mentzen, który dziś udziela Grabarczykowi mocnego poparcia, chociaż w samej Łodzi kandydat jest już rozpoznawalny i bez pomocy swojego prezesa. Świadczy o tym fakt, że został on jedynką na liście wygrywając otwarte prawybory na początku 2023 roku. To jedyny kandydat ze wszystkich list wyborczych w okręgu łódzkim startujący nie z nadania centrali partyjnej, a dzięki poparciu wyborców.Pomimo stosunkowo młodego wieku Tomasz Grabarczyk ma duże doświadczenie polityczne. To jego dziewiąta kompania, a piąta w charakterze kandydata. W swoim CV ma już pracę w trzech centralnych sztabach wyborczych, funkcję wiceszefa sztabu kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka, start w wyborach europarlamentarnych oraz bycie liderem listy Konfederacji w Łodzi przed czterema laty. W 2018 roku stworzył i prowadził łódzką kampanię środowisk wolnościowych pod szyldem Wolność #MuremZaŁodzią. Już teraz podkreśla, że bez względu na wynik najbliższych wyborów, będzie aktywnie angażował się w start swojego ugrupowania do samorządu. ,,Już niedługo Łódź przestanie być czerwonym miastem!" - mówi z pełnym przekonaniem Grabarczyk.
Kandydat o wolnorynkowych poglądach
A jakie poglądy ma lider łódzkiej listy Konfederacji? Oczywiście wolnorynkowe. Możemy się o nich dowiedzieć więcej na stworzonej przez niego stronie “grabarczyk2023.pl”, gdzie przedstawia konkretnie swoje postulaty i wizję Polski. Przede wszystkim mniej państwa w życiu ludzi. Mniej podatków, mniej biurokracji, mniej uciążliwych przepisów i polityków zaglądających do naszych domów, portfeli i łóżek. Grabarczyk sprzeciwia się rozdawnictwu. Uważa, że państwo powinno pomagać tym, którzy naprawdę tego potrzebują (osoby z niepełnosprawnościami, samotne matki), a nie dorosłym, zdrowym ludziom, którym nie chce się pracować.Postulaty gospodarcze na pierwszym miejscu: liniowy PIT 12%, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, wyższa kwota wolna czy likwidacja podatku Belki. Ale co ciekawe Grabarczyk sprzeciwia się polityce uderzającej w zmotoryzowanych, jak np. zakaz wjazdu do centrów miast czy wysokie mandaty. W Łodzi to rzeczywiście dobry target polityczny.
Światopoglądowo Tomasz Grabarczyk nie porzuca swojego przywiązania do wolności. Popiera legalizację marihuany, pełną wolność słowa i legalizację gry w pokera. Nienawidzi polityków, którym wydaje się, że lepiej wiedzą, co dla nas lepsze. “Wolność mojej pięści, kończy się na wolności twojego nosa” - powtarza i wyjaśnia, że każdy ma prawo żyć jak chce, jeśli nie wyrządza tym krzywdy innym.
Patrząc na poglądy, propozycje czy wizerunek Tomasza Grabarczyka, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że przedstawia on nową jakość w polskiej polityce. Młody, dynamiczny i konkretny, a przy tym zaznajomiony z działalnością publiczną. Z pewnością wszystkie osoby o zbliżonych do niego poglądach, wolnorynkowym spojrzeniu na rzeczywistość i prowadzący działalność gospodarczą, powinni zastanowić się nad oddaniem głosu na lidera łódzkiej Konfederacji. Łódź to polityczny bastion lewicy. Może dobrze by było wprowadzić z tego okręgu chociaż jednego zwolennika niskich i prostych podatków?
Sfinansowano ze środków KW Konfederacja Wolność i Niepodległość.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.