reklama
reklama

Czwartek z historią: „Leśniczówka” Ludwika Heinzla. Zobaczcie, co teraz dzieje się w nieruchomości dziedzica Arturówka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czwartek z historią: „Leśniczówka” Ludwika Heinzla. Zobaczcie, co teraz dzieje się w nieruchomości  dziedzica Arturówka - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
8
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Historia ŁodziObecnie znajduje się tam hotel, kiedyś natomiast była to nieruchomość Ludwika Heinzla, barona, przedsiębiorcy i fabrykanta.
reklama

Willa „Leśniczówka” Ludwika Heinzla to niezwykłe miejsce na mapie Łodzi. Nieruchomość położona jest w rezerwacie leśnym Łagiewniki. Miłośnicy kina mogą go pamiętać z filmu „Reich” Władysława Pasikowskiego.

Kiedyś willa, letni dziś hotel Daria 

Obiekt został zbudowany w 1896 roku dla barona Ludwika Heinzla, dziedzica Arturówka i dóbr Łagiewnickich. Willa pełniła funkcję letniej rezydencji rodziny dziedzica.  Po II wojnie światowej w budynku mieścił się  akademik oraz placówka Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej. W 1976 r. willę przejął Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, który w 1982 r. sprzedał ją prywatnemu inwestorowi, a ten następnie utworzył w niej Hotel „Daria”. 

reklama

Willa ma dwie kondygnacje oraz wysoki, dwuspadowy dach. Na terenie posesji zlokalizowane są również zabytkowe stajnie. 

Ludwik Henryk Heinzel -  Arturówek oraz dobra łagiewnickie odziedziczył po swoim ojcu - Juliuszu.

W Arturówku postanowił otworzyć browar i wytwórnię win, natomiast w Łagiewnikach stadninę i hodowlę koni wraz z terenem do ćwiczeń konnych. Później wybudował wskazaną willę „Leśniczówkę” wraz ze stadniną. 

reklama

Obecnie w sieci można znaleźć ofertę sprzedaży obiektu. Jak dowiadujemy się z ogłoszenia zamieszczonego na stronie lodz.lento.pl, przyszły nabywca musi zapłacić 7 999 999 zł. 

Willa ma 912 mkw, stan: do odświeżenia.  - Obiekt wraz z basztą mieszkalną po rekonstrukcji, posiada kilkanaście pokoi z łazienkami, dwa hole, saunę i duży taras, pod którym znajduje się salka klubowa. Teren ogrodzony ozdobnymi przęsłami z litej stali na betonowej podmurówce. Media miejskie, ogrzewanie lokalne - olej opałowy. Aktualnie w obiekcie prowadzony jest rodzinny hotel. Obiekt wraz z zapleczem gospodarczym nadaje się na dom rodzinny-wielopokoleniowy, rezydencję biznesową, reprezentacyjny gościniec dla firmy lub przedstawicielstwa dyplomatycznego, handlowego, dla fundacji, małej kliniki usług medycznych np. terapii oczyszczającej  - wylicza sprzedający. 

reklama

(źródło: Wikipedia, lento.pl)

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama