reklama
reklama

Łodzianie przegonili organizatorów Audioriver z parku na Zdrowiu. Zobacz, to miejsce na czarno-białych zdjęciach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łodzianie przegonili organizatorów Audioriver z parku na Zdrowiu. Zobacz, to miejsce na czarno-białych zdjęciach - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
25
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Historia ŁodziTo jedno z ulubionych zielonych miejsc mieszkańców Łodzi. O Parku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, zwyczajowo zwanym Park na Zdrowiu, ostatnio znowu było głośno.
reklama

Powodem była chęć zorganizowania tam festiwalu Audioriver. Nie godzili się na to mieszkańcy, którzy tłumaczyli, że boją się, jak po zorganizowaniu imprezy będzie wyglądał park, między innymi ścieżki i drogi dojazdowe. 

Zabytkowy Park na Zdrowiu. O to miejsce walczyli mieszkańcy

Część osób tłumaczyło, że nie jest to dobre miejsce na organizowanie tego typu imprez również ze względu na zwierzęta i to nie tylko te w pobliskim ZOO, ale również te dzikie, wolnożyjące, w szczególności ptaki będące w okresie lęgowym.

Na dzień przed deklaracją o starcie w wyborach samorządowych, również Hanna Zdanowska, prezydentka Łodzi sprzeciwiła się tej lokalizacji. Dziś wiadomo, że Audioriver odbędzie się w innym miejscu.  Przeciwnicy organizacji imprezy w zabytkowym parku, nie kryli zarówno radości jak i dumy, że ich apele i protesty przyniosły skutek.

reklama

Obecnie nie wiadomo, jaka jest nowa lokalizacja imprezy. W grze są trzy miejsca: park Julianowski, park Baden-Powella i retkińskie Błonia, zwane też łódzkimi.

Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: Audioriver zostaje w Łodzi. Są trzy propozycje nowej lokalizacji

Park na Zdrowiu, czyli Park im. Marszałka Józefa Piłsudskiego rozciąga się na powierzchni 188,21 ha. Miejsce to powstało w latach 1924–1929. Do 1928 roku dosadzono na tym terenie prawie 300 000 sztuk drzew, wykopano stawy i rozpoczęto prace na terenach sportowych. W latach 30. XX wieku urządzono ogród zoologiczny, zakończono budowę stadionu, ogródka jordanowskiego, strzelnicy i wieży spadochronowej.

reklama

 Kilka lat przed wybuchem II wojny światowej tempo prac spowolniło się znacznie ze względu na brak funduszy. 

Obecnie miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane przez Łodzian, którzy jeżdżą tu na rowerze, spacerują, organizują pikniki, czy też po prostu siedzą na ławce i czytają książkę. 

Dziś chcemy wam przypomnieć, jak wygląd Park kilkadziesiąt lat temu. 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama