Reklama

Reklama

Co robić w Dzień Dziecka w Łodzi? Maluchy opanują ul. Piotrkowską! Zniżki na atrakcje, konkursy i zabawa!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Chrzanowska

Co robić w Dzień Dziecka w Łodzi? Maluchy opanują ul. Piotrkowską! Zniżki na atrakcje, konkursy i zabawa!  - Zdjęcie główne

Dzień Dziecka w Łodzi? Nie przegapcie tych atrakcji | foto Joanna Chrzanowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Ten dzień, a właściwie tydzień, należy do młodszych mieszkańców Łodzi. W kolejnych dniach w różnych punktach miasta maluchy będą mogły skorzystać z wielu atrakcji, konkursów warsztatów i zabaw – wszystko po to, by uświetnić obchody Dnia Dziecka. Jakie atrakcje przygotowano? Sprawdźcie szczegółowy plan obchodów.

Reklama

Dzień Dziecka w Łodzi. Szaleństwa, animacje i konkursy - wszystko dla najmłodszych 

Jak świętować Dzień Dziecka w Łodzi? Odwiedzić słonie w Orientarium, skorzystać z wodnego szaleństwa w Aquaparku Fala, spędzić trochę czasu w towarzystwie postaci z ulubionych bajek w Muzeum Kinematografii, zaszaleć na Ulicy Żywiołów w EC1, a może kreatywnie – z Galerią Bałucką lub Muzeum Tradycji Niepodległościowych?

Można także zaprosić ukraińskich dziecięcych przyjaciół na wesoły piknik sąsiedzki na Abramce – oto kilka propozycji z bogatej oferty pomysłów i giełdy wydarzeń, które zostały przygotowane z myślą o małych i trochę większych łodzianach z okazji ich święta. 

Miejski Dzień Dziecka wraca na Piotrkowską!

Po roku przerwy na Piotrkowskiej znów odbędzie się Miejski Dzień Dziecka! W sobotę, 4 czerwca odcinek między pl. Wolności, a placem pod Magdą zostanie opanowany przez najmniejszych łodzian. Będzie można skorzystać z kilkudziesięciu stoisk z bogatą ofertą warsztatów, animacji i konkursów dla dzieci, dmuchańców i strefy zabaw oraz wziąć udział w spektaklu teatralnym, a także podziwiać wystawę zjawiskowych samochodów. W tym roku wszystko będzie dostępne już nie on-line, a w pełnym wymiarze. Zaproszeni są wszyscy młodzi mieszkańcy Miasta, również ci nowi, którzy przyjechali do Łodzi z Ukrainy.

Na otwarcie organizator imprezy zaprasza do udziału w baśniowym teatrzyku z animacjami, w ramach którego aktorzy przedstawią małym widzom liczne „Morskie opowieści”. Będzie to taneczno-muzyczne widowisko z udziałem nie tylko aktorów, ale też samej publiczności. Harmonogram wydarzeń na placu pod Magdą:

12:00-13:00: Wielkie otwarcie Miejskiego Dnia Dziecka - Spektakl „Morskie Opowieści”

13:00-15:00: wata, popcorn, baloniki, malowanie buziek

13:00-13:30: Animacje ruchowe, gry, zabawy, nauka układów choreograficznych;

13:30-14:00: Warsztaty aktorskie;

14:00-14:30: Zabawy w strefie baniek;

14:30-14:50: Występy wokalne;

14:50-15:00: Roztańczone zakończenie wydarzenia;

W godzinach 12.00-17.00 również pod Magdą dostępne dla dzieci będą: ogromny, 15-metrowy dmuchany Bajkowy Zamek i dwa figloraje, jeden zaaranżowany w amerykańskim szkolnym autobusie i drugi w londyńskim piętrowym autobusie. Od g. 14.30 na placu odbędą się również pokazy karate tradycyjnego.

Partnerzy wydarzenia przygotowują atrakcje również w stoiskach znajdujących się wzdłuż ulicy Piotrkowskiej. Miedzy 12.00 a 17.00 w odcinkach Piotrkowska 1 – Rewolucji oraz Rewolucji – Jaracza organizowane będą warsztaty, animacje i artystyczne pokazy. Młodzi łodzianie będą mogli wziąć udział m.in.: w tanecznym Street Jamie i obejrzeć pokazach tańca różnych styli, edukacyjnych zabawach i  mini lekcjach w języku angielskim, warsztatach stolarskich, malowaniu buziek, prezentacjach sprzętu Eko Patolu ratującego zwierzaki, grach planszowych, występach dziecięcych zespołów muzycznych i warsztatach gry na gitarze i perkusji.

Dodatkowo w programie jest również puszczanie baniek mydlanych oraz konkursy z nagrodami. Całe wydarzenie jest bezpłatne.

Dzień i weekend Dziecka w Orientarium

Z okazji Dnia Dziecka Orientarium ZOO Łódź przygotowało dla dzieci (powyżej 7 roku życia) i dorosłych warsztaty rodzinne. Głównym punktem programu będzie zwiedzanie zaplecza słoniarni wraz z sypialnią słonia Aleksandra. Szczegóły wraz z cennikiem i formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie internetowej www.orientarium.lodz.pl.

Rodzinne zajęcia w słoniarni, malowanie buzi, animacje dla dzieci oraz spotkania z animatorami w strojach zwierząt – to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowano z okazji weekendu Dnia Dziecka w Orientarium ZOO Łódź. Odwiedzający ogród w dniach 4 – 5 czerwca będą mogli m. in. zobaczyć kąpiel słoni indyjskich, zobaczyć pokazowe karminie orangutanów i poznać podwodny świat oceanu. Kilkanaście punktów gastronomicznych przygotuje specjalne propozycje dla dzieci (m.in. desery, lody oraz bubble tea). W budynku Orientarium ZOO Łódź będzie można skorzystać z interaktywnych zabawek, a na zewnątrz znajdują się dmuchana zjeżdżalnia oraz park linowy.

Aquapark Fala 

W Dniu Dziecka Aquapark Fala, zgodnie z tradycją, zaprasza na "Dzień Dzieciaka za Piątaka". W tym dniu wszystkie dzieci do 18 roku życia mogą skorzystać z wodnego szaleństwa w cenie 5 zł za 1 godzinę, 10 zł za dwie godziny i 15 zł za 3 godziny pobytu na Fali. W ramach biletu wstępu dzieci będą mogły od godz. 12:00 do godz. 16:00 korzystać z dodatkowych atrakcji  - będą: zabawy z clownem i szczudlarzem, balonowe zoo, nauka żonglowania i chodzenia na mini szczudłach,  megabańki, konkurs z nagrodami, warsztaty taneczne w wodzie i kiermasz taniej książki.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi

Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu podsumowującym projekt "Sprawny Przedszkolak".

Wszystkie placówki przedszkolne biorące udział w projekcie, zapraszamy 1 czerwca 2022 r., o godzinie 10:00, na obiekt sportowy przy ulicy Małachowskiego 7, gdzie zostaną przeprowadzone zawody sportowe.

Każde przedszkole proszone jest o wytypowanie zawodników w ilości 10 osób (5 dziewczynek i 5 chłopców), którzy będą reprezentować placówkę w zawodach. Oczywiście można przyjechać z większą grupą, która może kibicować swoim zawodnikom.

Kibice mają niezwykłą moc w dopingowaniu swoich sportowców, dlatego proponujemy, by na 1 czerwca dobrze przygotować się do tego niezwykle ważnego i odpowiedzialnego zadania. Przedszkole z najbardziej aktywnymi, kolorowymi małymi kibicami otrzyma dyplom oraz puchar.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi

ZWIK Łódź zaprasza dzieci do odwiedzin w trakcie Miejskiego Dnia Dziecka 4 czerwca na ulicy Piotrkowskiej. Wśród zaplanowanych atrakcji jest m.in. pokaz samobieżnego robota, który pracuje pod ziemią w kanałach i służy do sprawdzania stanu technicznego kolektorów ściekowych. ZWIK zapraszamy dzieci do specjalnego namiotu, który wyglądem przypomina zbiornik wody pitnej na Stokach zwany „podziemną katedrą”. Będą opowieści o źródłach pochodzenia i jakości łódzkiej wody. Na miejscu będzie można także napić się „łódzkiej  wody najlepszej” ze specjalnego zdroju.

Muzeum Kinematografii

Bajkowy Dzień Dziecka w Muzeum Kinematografii odbędzie się w środę, 1 czerwca o godz. 15:30. Przeniesie dzieci do świata kultowych polskich bajek takich jak: Bolek i Lolek i Miś Uszatek. Wspaniały świat filmowych opowieści będzie odkrywany poprzez twórcze zagadki, rymowane quizy i bajkowe puzzle. Wydarzeniu będzie towarzyszyć zestaw najnowszych polskich animacji dla dzieci z ulubionymi bohaterami: Florką, Żubrem Pompikiem, Mami Fatale i Agatką. Moc atrakcji, dobra zabawa i wielkie emocje gwarantowane! Bilety: 15 zł. Muzeum Kinematografii, Plac Zwycięstwa 1

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

Fisiowanie, czyli wygłupy bez granic 

4 czerwca, godz. 11:00-13:00

Zabawy ruchowe i teatralne, które poprowadzi Anna Ciszowska z aktorami młodzieżowego teatru Squat teatralny. Wydarzenie adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym. Wstęp bezpłatny. Zapisy: sekretariat@aoia.pl, tel: 42 633 26 41

"Kto chciałby pofisiować w Dzień Dziecka ze Squotem Teatralnym? Fisiować, nie znaczy mieć fizia. No może troszkę? Twórca tego uroczego terminu jest bardzo tajemniczy. Wiemy tylko, że ma 4 lata i na imię Julek. Wiemy też, że w wolnym tłumaczeniu fisiować znaczy brykać, swobodnie fikać, a nawet całkiem na poważnie się wydurniać. Można wyliczać wyliczanki, śpiewająco śpiewać, można się nawet wygibasić, podczas uprawiania profesjonalnych wygibasów pod okiem instruktora fisiowania".

AOIA, ul. Zachodnia 54/56

Miejska Galeria Sztuki

Wydarzenie „WKRĘĆ SIĘ na warsztaty z tworzenia plakatów filmowych” w Galerii Bałuckiej

1 czerwca, godz. 17:00, wstęp bezpłatny, Stary Rynek 2 (Galeria Bałucka/Miejska Galeria Sztuki)

Zwiedzanie wystawy plakatów Patrycji Longawy "Plakatowa zapowiedź", a następnie zabawa i dyskusja nad tym, jakie cechy wyróżniają dobry plakat filmowy. Nie zabraknie też ćwiczeń otwierających wyobraźnię i poszerzających kreatywność. Uczestnicy warsztatów chwycą za nożyczki, żeby wyciąć kształty, które pomogą im stworzyć plakat do ich ulubionego filmu. 

Fabryka Sztuki

"Dzień Dziecka na Abramce" - piknik sąsiedzki z wyjątkowym zaproszeniem do wspólnej zabawy, skierowanym do dzieci ukraińskich.

1 czerwca, środa, godz. 15:00-18:00. Wstęp bezpłatny. Pasaż Abramowskiego w Łodzi

Z okazji Dnia Dziecka Fabryka Sztuki w Łodzi zaprasza wszystkich chętnych do spędzenia rodzinno-sąsiedzkiego popołudnia w Pasażu Abramowskiego!

W programie: warsztaty plastyczne, nauka robienia „łapaczy snów”, pyszne i zdrowe warsztaty kulinarne, warsztaty sportowe z Krav Magi, strefa relaksu oraz niezwykle przyjemne warsztaty muzyczne dla najmłodszych. Dodatkowo w ten wyjątkowy dzień rodzicom energii doda pyszna kawa, a dzieciom życie osłodzi wata cukrowa! Podczas wydarzenia, przy każdym stoisku, na każdego z małych uczestników, będzie czekało specjalne zadanie - za które będzie można dostać pieczątkę. Uczestnicy, którzy wykonają wszystkie zadania i zbiorą komplet pieczątek - otrzymają niespodzianki! 

З нагоди Дня захисту дітей Fabryka Sztuki в Лодзі запрошує всіх прийняти участь у родинному святі у Pasaż Abramowski!

Дата: 1 червня 2022 року (середа)

Час: 15:00-18:00

Вхід: вільний, безкоштовний

У програмі численні атракціони: мистецькі, кулінарні та спортивні майстер-класи, виготовлення «ловців снів». Для вас буде облаштована зона відпочинку. Для найменших учасників заходу – приємні музичні майстер-класи. Нехай у цей особливий день батьки отримують енергію від смачної кави, а життя дітей підсолоджує солодка вата!

Під час заходу біля кожного стенду вас чекає спеціальне завдання, за яке можна отримати штамп. На учасників, яким вдасться зібрати всі марки – чекає сюрприз!

Цю подію не можна пропустити! Щиро запрошуємо на День захисту дітей на Абрамку!

EC1

Stałe Atrakcje w EC1 Łódź: Ulica Żywiołów

Żywiołowa, rodzinna zabawa dla rodzin z dziećmi powyżej 3 roku życia – 2h

Od wtorku do niedzieli:

10:00-12:00, 12:30-14:30, 16:00-18:00

Rodzina z Energią, czyli wspólne odkrywanie świata, zwiedzanie ekspozycji: Strefa Kosmosu, Przetwarzanie energii, Mikroświat-Makroświat, Rozwój wiedzy i cywilizacji, pokazy w Kinie Sferycznym.

Od wtorku do piątku: 10:00-18:00

Od soboty do niedzieli: 11:00-19:00

Warsztaty w Centrum Nauki i Techniki EC1 - 29 maja 2022

12:00-13:00 - Warsztaty EKODOM – energia w naszym codziennym życiu. Jak ją oszczędzać i jak być eko dla naszej planety.

11:30-15:30 Warsztaty „Podróże po układzie słonecznym” - Wiek uczestników: 10-12 lat

Dzieci podczas zajęć plastyczno-technicznych oraz gier i zabaw utrwalą sobie wiedzę o tym, jak zbudowany jest Układ Słoneczny, jakie ma rozmiary, jakie obiekty znajdują się w przestrzeni kosmicznej, jakie warunki panują w kosmosie, jak wygląda praca astronauty i jak pobyt w kosmosie wpływa na organizm człowieka.

1 czerwca 2022 (środa)

Ulica Żywiołów EC1

Święto Dzieci w Ulicy Żywiołów EC1 to odkrywanie świata i świetna zabawa

z rodzicami, dziadkami, przyjaciółmi, w kolorowych przestrzeniach, za pomocą niezwykłych eksponatów. Mamy dla wszystkich moc niespodzianek m.in. gra z wykorzystaniem informacji ukrytych w zakamarkach Ulicy Żywiołów, barwne gry podłogowe i… spotkania z Żywiołakami! 

godz.: 10:00-12:00, 12:30-14:30, 16:00-18:00

Centrum Nauki I Techniki EC1

Chcemy pokazać, że nauka chemii może być ciekawa i angażująca. 

Rozgrywki od 10:00 do 15:00  - „Chemia w Kostce” - Gra powstała na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Gracze zbierają sole jednocześnie ucząc się symboli pierwiastków, nazewnictwa, pojęcia wartościowości oraz poznają podstawowe właściwości wybranych związków chemicznych. Zdobywanie wiedzy może być fajne! Do gry zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych.  

Kino Sferyczne EC1

11:00 – Pokaz 2D „Astronauta”

13:00 - Pokaz 2D „Nanocam”

14:00 – Pokaz 2D „W kosmos i z powrotem”

16:00 – Pokaz 2D „W kosmos i z powrotem”

17:00 – Pokaz 2D „W kosmos i z powrotem”

Planetarium EC1

17:00 – Pokaz „Kosmos dla najmłodszych” 

18:30 – Pokaz „Gwiazdozbiory wiosennego nieba”

Planetarium EC1 4 czerwca organizuje historyczną grę miejską nawiązująca do rewolucji 1905 r.

"Czerwiec roku 1905. Zaczyna się najburzliwszy okres rewolucji. Bojówki partyjne szykują się do otwartej walki z siłami Cesarstwa Rosyjskiego. W nocy 17 czerwca specjalnie wybrani agenci wychodzą na miasto, by wszelkim kosztem zapewnić sobie przewagę w nadchodzącej walce".

EC1 zaprasza zespoły od 3 do 8 osób na grę miejską która odbędzie się 4 czerwca 2022 w godzinach 11.30-16.00.

Gra odbędzie się pomiędzy ulicami Stodolnianą, Podrzeczną, Wolborską, Widzewską, Dzielną, Zieloną, Długą, Ogrodową i Zachodnią, a rozpocznie się przy ul. Średniej 16, na tyłach Żeńskiego Rosyjskiego Gimnazjum Rządowego. Zgłoszenia mailowo na adres swietlica@planetarium.org.pl

Muzeum Tradycji Niepodległościowych

Warsztaty rodzinne - Szkłem malowane, czyli śladem łódzkich witraży 

Dla dzieci: 7-12 lat. 

29 maja, godz. 11:00-13:00, zapisy: edukacja@muzeumtradycji.pl, tel. 42 620-05-70

"Przepiękne kompozycje z barwionego szkła, które możemy podziwiać w łódzkich kamienicach staną się dla nas inspiracją do stworzenia własnego witrażu. Zastosujemy jednak technikę bardziej przystępną dla młodych twórców – tektura, bibuła, kolorowe folie to materiały, z których w łatwy sposób wyczarujemy barwne dzieła sztuki. Wzorem dla naszych prac będą łódzkie witraże z przełomu XIX i XX wieku. Młodzi artyści poznają technologię wytwarzania oraz historię tych finezyjnych, szklanych obrazów i dowiedzą się, gdzie w Łodzi można je podziwiać". 

Spotkanie biletowane: 5 zł od osoby (z Kartą Łodzianina 50% zniżki) .

Muzeum Przy Gdańskiej ul. Gdańska 13

Łódzkie historie Dyzia z Bałut

Zaproszenie do Oddziału Martyrologii Radogoszcz do podróżowania w czasie, której przewodnikiem będzie łobuz i bałucki zawadiaka Dyzio. Wspólnie z edukatorem Muzeum opowie on uczestnikom warsztatów o przygodach, jakie spotykały go w Łodzi w czasach, kiedy trwała wojna i miasto okupowali Niemcy. Przygotuje dla nich również zagadki i zadania, dzięki którym współczesne dzieci (i ich opiekunowie) poznają wyzwania dnia codziennego, przed jakimi wojna stawiała małych i dużych łodzian 80 lat temu.

Preferowany wiek uczestników 6-12 lat (po opieką rodziców lub opiekunów).

Koszt: 5 zł / os. Informacje: 426 200 582. Miejsce: Oddział Martyrologii Radogoszcz

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka

Teatr zaprasza na spektakl pt. "My psy" 1 i 2 czerwca godz. 9.00 i 12.00 oraz

3 czerwca o godz. 10.00.

Sztuka „My, psy” jest pierwszym utworem scenicznym napisanym przez Henia Psa, wybitnego artystę estradowego, tenora dramatycznego, jednego z najprzystojniejszych kundli średniego pokolenia. Warszawiak z pochodzenia, z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi Henio Pies związany jest od pięciu sezonów.

Zagrał w trzech przedstawieniach. Wielokrotnie wyróżniany – za rolę Psa Jipa w spektaklu Doktor Dolittle i przyjaciele otrzymał m.in. Nagrodę im. Psa Kazimierza Dejmka oraz „Złotą Parówkę”. Z powodzeniem kieruje ogródkiem przy Teatrze Nowym (od strony ulicy Zachodniej). Przykładny mąż i ojciec. To Alfowi (syn) wkrótce zamierza przekazać swoje role sceniczne. Mieszka ze swoimi gospodarzami – pianistką Leną Ledoff i aktorem Przemysławem Dąbrowskim we wsi Zagaj na granicy Wielkopolski i Łódzkiego.

Bilety: 20-25 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy