Reklama

Coś pięknego! Zobaczcie zdjęcia z Light Move Festival 2022 w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Trójwymiarowe mapingi, projekcje, instalacje świetlne, iluminacje łódzkich kamienic i niesamowite przystanki muzyczne w ramach Light Move Festival 2022 w Łodzi. Impreza wystartowała w piątek 23 września i potrwa do niedzieli. Musicie obejrzeć zdjęcia z tego niesamowitego wydarzenia!

Light Move Festival 2022

Weekend 23-25 września rozpoczął się z wielkim przytupem od kolejnej edycji festiwalu światła. Miasto zmieniło się w magiczne miejsce. Nad głowami przechodniów powiewają świetliste błyski, architektoniczne detale wydobyte za sprawą animacji, widowiskowe mappingi, oplatające roślinnością okazałe budynki.

Zapytaliśmy się osoby, które wybrały się na spacer śladem festiwalu światła, jak podoba im się tegoroczna edycja:

W tym roku wybrałem się na rowerze. Myślę, że obecna edycja jest świetna, naprawdę w świetnych miejscach zostały zaplanowane pokazy. Przez Piotrkowską przeszedłem z rowerem, wiadomo, że nie da się tam przejechać, ale żeby dotrzeć do tych dalszych atrakcji jest to moim zdaniem świetny pomysł. Wiem, że temat oszczędzania energii jest teraz ważny, ale jeden weekend festiwalu świateł nie rozwiąże problemów, jakim jest marnowanie energii przez nas wszystkich. Ile tu jest samochodów dookoła? Ile oni zużywają paliwa? To jest problem - mówi pan Marek.

Obecna edycja bardzo mi się podoba. Wybraliśmy się w piątek i nie spodziewaliśmy się takich tłumów. Wydawało nam się, że wszyscy będą chcieli przyjść tu w sobotę. Iluminacje są naprawdę piękne, dużo się dzieje - przyznaje Ania.

Jeszcze nie zobaczyliśmy wszystkich atrakcji, ale te, które już po drodze minęliśmy bardzo nam się podobają. Wydaje nam się, że są lepiej zaplanowane pod względem rozmieszczenia niż wcześniej - mówią Karolina i Paweł.

Najpiękniejsze atrakcje w Łodzi, które musisz odwiedzić!

Jedną z piękniejszych animacji wyświetlanej na elewacji jest ta o nazwie "Aura". To dekoracyjne formy neorenesansu francuskiego, odmienione animacją w formie malowania światłem. Autorzy zainspirowali się zjawiskiem "aury", polegającej na obserwacji niematerialnych kolorów oraz kształtów, otaczających ludzi i przedmioty. Według osób deklarujących, że posiadają taką umiejętność, rozmiary i kolory mają świadczyć o odczuwanych emocjach, stanie duchowym, a nawet zdrowiu i witalności badanej osoby. Animacja pokazuje magiczne barwy, które otaczają nas każdego dnia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy