Reklama

Dotknij Teatru 2022 „Nadzieja?”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Dotknij  Teatru 2022 „Nadzieja?” - Zdjęcie główne

Dotknij Teatru 2022 | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Tegoroczna, 12 już edycja Dotknij Teatru, organizowana przez Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, odbędzie się pod hasłem „Nadzieja?”. Podążając za głównym mottem, wydarzenia w ramach DT 22 będą prezentowały moc pozytywnego odziaływania teatru za pomocą narzędzi warsztatowych i sile opowieści prowadzonej ze sceny.

W programie artystycznym DT stawia na spektakle dokumentalne zbudowane na faktach i świadectwach, które dadzą przykład najnowszych tendencji teatralnych. Spektakle, które w naturalizmie i weryzmie życiowym szukają inspiracji oraz nadziei na autentyczny kontakt z widzem.

Program wydarzeń otworzy 25 marca w Fabryce Sztuki gościnny spektakl Lubelskiego Teatru Tańca pt. „W moim początku jest mój kres”, reż. Joanna Lewicka, który w ankiecie Jadwigi Majewskiej, opublikowanej w  miesięczniku „Teatr” znalazł się w zestawieniu najlepszych spektakli tanecznych w sezonie 2020/2021. 

Ten wielokodowy spektakl jest spotkaniem twórców różnych dziedzin. Pyta o nasz wspólny, ale też indywidualny stosunek do przeszłości i do tego, co ma nadejść. Jest próbą zabawy w popadanie w nostalgię, pogrążanie się w stare dobre i złe czasy, ale również wyrazem lęku przed starością i śmiercią, czy oczekiwaniem szczęścia.

Gdzie znajdują się przeszłość i przyszłość, skoro wszystko co istnieje naprawdę – jest teraz? Na przekór kultowi młodości, wyidealizowanych ciał i wirtuozerskiej sprawności fizycznej, nasze ciała i umysły zmieniają się. Nadchodzi wielkie piękno starości, która zamyka przeszłość w pamięci, a przyszłość w oczekiwaniu na kolejny moment szczęścia. Spektakl Lubelskiego Teatru Tańca rozgrywa się w tym stanie zawieszenia pomiędzy nostalgią i nadzieją. Jest to najnowszy spektakl LTT, powstał z okazji jubileuszu dwudziestolecia zespołu i jest oparty na „Czterech kwartetach” T. S. Eliota. (Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy i zaproszenia).

DT 22 odbędzie się w terminie od 25 marca do 10 kwietnia. 

W programie DT 22 znajdą się m.in.:

„Dzieci i ryby”/ premiera spektaklu familijnego reż P. Jaszczak  oraz warsztat, organizator: Teatr Pinokio w Łodzi w koprodukcji z Teatrem Lalek Arlekin im. H. Ryla w Łodzi i AOIA. 

„NADZIEJA - rOzDDZIAŁ OTWARTY” / instalacja performatywna, organizator: Stowarzyszenie Portiernia Sztuki

„Otwarte, Gładkie, Białe, Chłodne” / premiera, reż. Zuzanna Polkowska, Noemi Wrzos, organizator: Teatr Rajstopy

„Cienie wieży” / premiera, reż. Daria Szymańska, organizator: Connecting Arts and Theatre Dance Company, AOIA

„Hope in Cage”/ premiera, reż. Julianna Kamila Siedler - Smuga i Daria Szymańska, organizator: Julianna Kamila Siedler - Smuga 

„Przy nadziei” / premiera, reż. Mateusz Olszewski

„Dziewucha” / premiera, reż. Justyna Zar Schabowska i Natalia Soboń

„Litania do radości” reż. A. Ciszowska / premiera, performance edukacyjny

„Siewcy Snów" / performance plenerowy, organizator: Katarzyna Tercz

„Męskie | mądrość kręgu” / wystawa fotografii autorstwa Agnieszki Cytackiej

Warsztat twórczy dla seniorów z Teatrem Ponadczasowi, 

„Prawo do teatralnej  porażki. Kreatywne strategie pracy z porażką̨ w doświadczeniu twórców teatru szkolnego ”. Warsztat metodyczny dla animatorów kultury prowadzenie: A. Ciszowska, K. Adamowski.

„Teatr jako arsenał narzędzi edukacyjnych i metod pracy z życiem” warsztat metodyczny dla animatorów kultury prowadzenie: A. Ciszowska.

Debata o teatrze przyszłości i nadziejach w teatrze, prowadzenie Koło teatrologów UŁ.

"Fenomen radości " wykład online, prow. K. Wielechowska.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Pełen program  DT 22 wraz z harmonogramem, warunkami uczestnictwa znajdziecie Państwo od 10.03.2022 na www.dotknijteatru.pl, www.aoia.pl, FB AOIA  i FB DT . Udzielamy informacji mailowo ( sekretariat@aoia.pl ) lub telefonicznie 042 6332641. 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie. 

Projekt jest sfinansowany z środków Urzędu Miasta Łodzi. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy