Reklama

Fuzja poleca się na weekend

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Fuzja poleca się na weekend - Zdjęcie główne

Fuzja poleca się na weekend | foto Materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Najbliższy weekend w Fuzji to atrakcje i dobra zabawa dla wszystkich bez względu na wiek. Międzypokoleniowa potańcówka w zabytkowej Kotłowni, warsztaty dla seniorów, seans filmowy w ramach Kina Letniego TME Polówka, a do tego joga na świeżym powietrzu, którą poprowadzą instruktorki ze szkoły Lido Movement Studio. Nadchodzący weekend to także święto naszego miasta, które w tym roku obchodzi swoje 599 urodziny. Z tej okazji Fuzja wspólnie z Centralnym Muzeum Włókiennictwa zaprasza w najbliższą sobotę na niezwykłe spotkanie z fabryczną historią Łodzi. Tego dnia razem z przewodnikiem CMW zwiedzić będzie można wystawę „Miasto-Moda-Maszyna”, a następnie odbyć spacer po zabytkowym kompleksie Fuzji, gdzie na przełomie XIX i XX wieku rodziła się fabryczna tradycja Łodzi.

Fuzja wspólnie z Centralnym Muzeum Włókiennictwa w najbliższy weekend świętuje 599 urodziny Łodzi. Z tej okazji odędzie się jedyne w swoim rodzaju wydarzenie – podróż śladami dawnej Łodzi. Atrakcja rozpocznie się w CMW, a zakończy na terenie Fuzji – gdzie trwa rewitalizacja zabytkowego kompleksu po dawnych zakładach włókienniczych rodziny Scheiblerów. Na pierwszą część wydarzenia zapraszamy do CMW, to tu pod opieką przewodnika zobaczyć będzie można wystawę „Miasto – Moda – Maszyna”. Spotkanie będzie okazją do opowieści o powstaniu Łodzi, jej rozwoju przestrzennym, fabrykach i robotnikach oraz transformacji ustrojowej. W drugiej części zwiedzania goście  przejdą na teren Fuzji, dawnej wykańczalni zakładów scheiblerowskich i późniejszego „Uniontexu”. W trakcie wycieczki zwiedzimy wnętrze zapierającej dech w piersiach zrewitalizowanej secesyjnej elektrowni Scheiblera z 1910 roku. Odwiedzimy też plac przed elektrownią – Ogrody Anny, który powstał na cześć żony łódzkiego króla bawełny – Anny Scheibler, niezwykle zasłużonej dla Łodzi fabrykantki. Na wydarzenie zapraszamy w sobotę 30 lipca o godzinie 12:30 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Bilety na wystawę zakupić można w kasie Muzeum lub na stronie internetowej https://bilety.cmwl.pl  Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona. 

Sobotni wieczór (30 lipca, godz. 21:00) upłynie w Fuzji pod znakiem dobrego kina. W ramach sekcji „Blady Strach” tegorocznego Letniego Festiwalu Filmowego w Łodzi TME Polówka, we wnętrzu secesyjnej Kotłowni Karola Scheiblera wyemitowany zostanie film pt. „Pod skórą” ze Scarlett Johansson w roli głównej. Seanse w ramach kultowej łódzkiej Polówki potrwają we Fuzji do połowy września, odbywać będą się w każdą sobotę po godzinie 21:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Z kolei w niedzielę (31 lipca) o godzinie 10:00 w niezwykłej scenerii Ogrodów Anny we Fuzji odbędą się bezpłatne zajęcia jogi w plenerze, które poprowadzi łódzka szkoła Lido Movement Studio. Instruktorki będą prowadziły zajęcia ruchowe, spośród których każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Natomiast od godziny 15:30 w Kotłowni elektrowni Scheiblera trwać będą darmowe warsztaty dedykowane seniorom, które prowadzi łódzki start-up SeniorApp. Podczas zajęć seniorzy będą mogli poznać świat nowych technologii i aplikacji mobilnych. Wydarzenie będzie miało charakter prelekcji grupowej z możliwością skorzystania z indywidualnego instruktażu. Następnie od godziny 16:30 zapraszamy na niesamowitą atrakcję - międzypokoleniową zabawę w rytm największych przebojów ostatnich dziesięcioleci! Do tańca zapraszamy seniorów, ich dzieci i wnuki, a także każdego miłośnika muzycznych letnich klimatów! Potańcówka odbędzie się w murach historycznej Kotłowni (wejście od ulicy Milionowej 6a), wydarzenie jest bezpłatne, a wspaniała zabawa w klimatycznym otoczeniu i muzyką graną na żywo – gwarantowane!

Szczegółowy harmonogram letnich animacji śledzić można na stronie internetowej Fuzji https://fuzja-echo.pl/fuzja-lodz/ oraz na profilach społecznościowych na Facebooku oraz Instagramie. Wejście na teren Fuzji znajduje się od strony ulicy Milionowej 6. 

Partnerzy Fuzji z Latem:

TME Polówka (Fundacja Plaster) - XV edycja Letniego Festiwalu FIlmowego TME Polówka to najpopularniejsze filmowe wydarzenie w Łodzi, które potrwa od 28 czerwca aż do połowy września. Łącznie na fanów kina czekać będzie ponad 100 filmów w 15 łódzkich lokalizacjach. 

SeniorApp – to łódzki startup i twórca platformy, której celem jest przekraczanie barier technologicznych w łatwym i intuicyjnym systemie codziennej pomocy dla osób starszych i z niepełnosprawnością, w myśl zasady: “Technologia dla Seniora”. Aplikacja, w łatwy i bezpieczny sposób, umożliwia osobom potrzebującym znalezienie pomocy i wsparcia, w krótkim czasie, w swoim sąsiedztwie. Jednocześnie, pozwala osobom chcącym pomagać na zaoferowanie swojej pomocy, aktywizuje także osoby bezrobotne i daje szansę na dodatkowy dochód. Obecnie z platformy SeniorApp korzysta ponad 26 tys. osób z całej Polski.

Lido Movement Studio – to szkoła jogi założona i prowadzona przez dwie kobiety – Dominikę Samołyk-Kurzyk i Natalię Gładysz, które od zawsze chciały stworzyć razem coś pięknego. Pomysł na Lido powstał z pasji do ruchu, ale nie tylko. Narodził się z potrzeby stworzenia miejsca, w którym każdy będzie czuł się po prostu bezpiecznie i swobodnie. Azylu na dobre i złe momenty.

GKO  – popularny “Giek” jest kojarzony głównie z budynkiem przy ul. Tuwima 34 gdzie od ponad 50 lat odbywają się dancingi w restauracji zwanej dawniej kasynem oficerskim. Gdy łodzianie myślą „Klub Garnizonowy” to przed oczami stają im huczne, dawniej wojskowe, a obecnie zupełnie cywilne dancingi, Sylwestry czy Andrzejki. Obecnie działalność klubu kontynuuje Pani Barbara Otto.

Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Multifunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy i zyskuje nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne.

Echo Investment jest największym polskim deweloperem z bogatym doświadczeniem w głównych sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym, biurowym oraz hotelowym. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast, angażuje się w projekty, które wpisują się w miejską tkankę i ją uzupełniają. Każdy z nich to mądrze i odpowiedzialnie zaprojektowany fragment miasta. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy