Reklama

Przygoda na wyciągnięcie ręki. Wyjątkowy przewodnik dla Łodzi i okolic

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Ilustrowany przewodnik „Niemapa" Lasy Łódzkiego to obowiązkowa pozycja dla wszystkich mieszkańców Łodzi i województwa, którzy chcą wiedzieć więcej o swoim regionie. Z „Niemapą" dowiecie się m.in. tego, gdzie najlepiej obserwować ptaki czy wybrać się na wycieczkę rowerową.

Niemapa" Lasów Łódzkiego pozwoli lepiej poznać przyrodnicze skarby regionu 

Ilustrowane przewodniki z serii „Niemapa" to skarbnica inspiracji dla wszystkich osób, które chcą bliżej poznać swój region. W kolekcji pojawiły się już przewodniki z grupy miejskiej, regionalnej, a także ogólnopolskiej. Opracowano również „Niemapy" tematyczne, poświęcone konkretnemu zagadnieniu np. polskim żubrom czy traktowi królewskiemu w warszawie.

W czwartek 28 lipca podczas konferencji prasowej odbyła się premiera nowej części przewodnika „Niemapa" Lasów Łódzkiego, pełnej ciekawostek dotyczących lasów województwa łódzkiego. Publikacje powstają we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych. 

– „Niemapa" to seria ilustrowanych przewodników, którą tworzymy już od ładnych kilku lat. Bardzo się cieszymy, że wracamy do Łodzi, gdzie cała seria zaczęła się w 2015 roku. Tym razem zachęcamy do odwiedzenia łódzkich i podłódzkich lasów – to są punkty do zwiedzania oddalone maksymalnie godzinę drogi od Łodzi. Chcemy zaprosić całe rodziny do poszukiwania leśnych plaż, wybrania się na wycieczkę na kajaki, jeżdżenia rowerami czy odwiedzenia miejsc, w których możemy spotkać zwierzęta np. Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Kole. Lasy w Łódzkiem kryją wiele naprawdę fascynujących miejsc – opowiadała jedna z twórczyń „Niemapy" Joanna Studzińska.
Zamieszczone w przewodniku propozycje wycieczek uporządkowano na dwa sposoby – tematycznie i wokół największych miast regionu. Kolorowe ilustracje autorstwa Patrici Biluj-Stodulskiej mają zachęcić najmłodszych członków rodzin do sięgnięcia po „Niemapę" i zdobywania wiedzy o swoim województwie. 

- Zapraszamy na stronę internetową, gdzie udostępniono w formie elektronicznej wszystkie dotychczas wydane Niemapy". Można je pobrać i wydrukować, a po „Niemapy" lasów łódzkich w formie papierowej można się udać do nadleśnictw – dodała Joanna Studzińska.

W serii leśnej znajdziemy m.in. przewodniki po lasach Górnego śląska, czy Pomorza Gdańskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy