Ulica Krzywa w Łodzi to zaledwie kilka budynków mieszkalnych – dokładnie działek przy tej ulicy jest osiem.
Jak się żyje przy ulicy Krzywej w Łodzi?
Dla mieszkańców okolicznych ulic Doroszewskiego i Chełmońskiego stanowi główne przejście na przystanek tramwajowy zarówno przy ul. Kilińskiego, jak i Dąbrowskiego. To również druga, po ul. Siemiradzkiego droga dojazdowa do bloków przy ul. Chełmońskiego.Przez wiele była także łącznikiem z ulicą Dąbrowskiego, ale po modernizacji i budowę przystanku tramwajowego naprzeciw starej zajezdni tramwajowej, droga została przecięta przez przeniesione torowisko. Podobnie od strony ul. Kilińskiego, tam również powstał przystanek autobusowo-tramwajowy, który odciął bezpośredni przejazd – piesi mogą na niego liczyć bez problemu.
Krzywe chodniki, krzywa jezdnia i krzywe znaki - ulica Krzywa w Łodzi
Spacerując po ulicy Krzywej możemy spotkać wiele nawiązań do jej nazwy. Począwszy od strony ul. Dąbrowskiego spotkamy przekrzywiony znak informujący o kierunkach osiedli w Łodzi. Dalej możemy trafić na chodnik, który także jest w pewnych miejscach krzywy i zapadnięty, a także dziury, które po opadach deszczu lub śniegu regularnie zamieniają się w wielkie kałuże.Jedna z wymienionych krzywych rzeczy zostanie w ciągu najbliższych dniach. Jest to znak z nazwami osiedli przy Dąbrowskiego.
- Znak został przekręcony. Zgłosimy firmie do poprawienia
- mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.
Pozostałe krzywe miejsca na remont wciąż muszą jeszcze poczekać.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.