Reklama

Reklama

Licealistki promują łódzką kulturę! Robią to w ramach ciekawego projektu [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Uczennice jednej z łódzkich szkół średnich postanowiły zrealizować projekt, którego celem jest promowanie kultury oraz twórczości nieznanych jeszcze artystów. Swoje działania licealistki rozpoczęły w listopadzie 2021 roku. Szczegóły poniżej.

Reklama

Łódzkie licealistki w "Zwolnionych z Teorii"

10 uczennic z XXXII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi postanowiło wziąć udział w pewnym konkursie.

- Olimpiada "Zwolnieni z Teorii" to platforma dla studentów i licealistów do tworzenia własnych projektów społecznych. Głównym celem olimpiady jest zmienianie świata na lepsze poprzez swoje działania, m.in. uświadamianie ludzi o problemach społecznych i niesienie pomocy osobom potrzebującym. Podczas olimpiady zdobywamy niezbędne doświadczenie, kompetencje i certyfikaty szanowane przez pracodawców - informują członkinie grupy.

Do udziału w olimpiadzie przekonała ich nauczycielka języka polskiego. Jak twierdzą, to właśnie ona podsunęła im ideę promowania łódzkiej kultury. I tym właśnie licealistki aktualnie się zajmują. 

- Chcemy obudzić w ludziach ponownie zainteresowanie tymi częściowo zapomnianymi elementami rozrywki, m.in. kulturowością, muzyką, teatrem, kinematografią. Prowadzona przez nas strona internetowa "COOLturalna Łódź" ma przekazywać wiedzę dotyczącą naszego regionu i aktualnych wydarzeń w Łodzi - podkreślają uczennice. 

Uczennice z Łodzi zaplanowały kolejne akcje

Wspomniana powyżej witryna jest podzielona na cztery zakładki - "Łódź Miasto Kultur", "Twórczość", "Muzyka" oraz "Teatr i kinematografia". W poszczególnych kategoriach można znaleźć interesujące teksty na różne kulturalne, łódzkie tematy. 

- Interesuje nas nie tylko obecna sytuacja, ale również historia naszego miasta. Celem projektu jest także danie szansy na promocję twórczości innych osób, którzy dzięki temu mogą stać się w życiu dorosłym ważnymi ludźmi kultury. W najbliższym czasie mamy zaplanowane wydarzenia publiczne, m.in. warsztaty w jednym z łódzkich muzeów oraz przedstawienie teatralne grupy „Ponadczasowi”, z którymi nawiązaliśmy współpracę w Domu Kultury "502" - dodają konkursowiczki.

A dlaczego licealistki postanowiły promować akurat łódzką kulturę?

- Wybrałyśmy Łódź jako obiekt projektu, ponieważ jest bliska naszemu sercu i jest naszym rodzinnym miastem. Chciałyśmy dowiedzieć się o niej więcej, a także przekazać tę wiedzę innym osobom. Zależało nam również na promocji twórczości naszych obserwatorów. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym nasi odbiorcy mogliby udostępnić swoje małe dzieła. Kultura często bywa pomijana, a szczególnie w czasach pandemii, gdy każdy z nas miał przez długi okres ograniczony kontakt z innymi ludźmi i światem zewnętrznym - informują członkinie grupy.

Projekt jest prowadzony od listopada i zakończy się 6 kwietnia. Całe przedsięwzięcie koordynuje licealistka Julia Stelmach. Zachęcamy Was do zajrzenia na prowadzoną przez członkinie stronę. Wejdźcie również na ich Instagrama. W galerii zdjęć zamieściliśmy kilka fotografii, które zostały wykonane w ramach projektu przez jedną z uczennic - Magdę Galińską.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy