Radość w łódzkim Orientarium. W ostatnich miesiącach na świat przyszło wiele maluchów
Opiekunowie podkreślają, że duża liczba urodzin nowych osobników jest dla nich ogromną radością. W ostatnich miesiącach w Łodzi przyszły na świat zwierzęta reprezentujące gatunki w naturze zagrożone wyginięciem.
– Urodziły się nam wyderki orientalne. Zostały przeniesione z części zewnętrznej, polepszyliśmy im warunki i prawdopodobnie właśnie to zastymulowało je do rozrodu. To pierwsze zwierzęta, które urodziły się w Orientarium. Było to ogromne wydarzenie dla nas, opiekunów – mówi Michał Krause, kierownik jednej z sekcji w łódzkim zoo.
Co jeszcze bardziej cieszy ogród, nowo urodzone wyderki to dwie samiczki, co umożliwi Orientarium prowadzenie dalszej hodowli.
– Poza wyderkami urodziły się orientalne binturongi – wśród młodych są dwie samiczki i jeden samiec. W ostatnim czasie na świat przyszła również panda mała, która jest przedstawicielką bardzo zagrożonego wyginięciem gatunku. Urodziła się również samiczka, więc to naprawdę ogromna radość do naszego ogrodu - tłumaczy opiekun.
Od niedawna goście łódzkiego ogrodu mogą skorzystać z możliwości dobrowolnej dopłaty do biletu wstępu w kwocie 1 złoty od osoby. Zebrane w ten sposób fundusze będą regularnie przekazywane na rzecz organizacji ratujących zagrożone gatunki w przyrodzie. W pierwszej kolejności pieniądze wesprą organizację Red Panda Network, zajmującą się badaniami, monitoringiem i wsparciem rozwoju populacji pandy małej na świecie.
– Nowo narodzonymi mieszkańcami Orientarium są również makaki lwie. Tym małpom również polepszyliśmy warunki – zostały przeniesione z części zewnętrznej i to najpewniej pomogło naszym dorosłym osobnikom – opowiada pracownik Orientarium.
Malutki makak przyszedł na świat zaledwie kilka dni temu, dlatego opiekunowie nie są jeszcze w stanie stwierdzić, jakiej płci jest małpa. Dopiero za jakiś czas możliwe stanie się bezpieczne zbadanie zwierzęcia.
– Część zwierząt, która urodziła się u nas w ostatnim czasie reprezentuje gatunki zagrożone wyginięciem. Taka sytuacja jest dla nas najcenniejsza, ponieważ wiemy, że przyczyniamy się do ochrony ginących gatunków – zaznacza Michał Krause.
Kolejnym niezwykłym zwierzęciem, które w Orientarium mieszka od niedawna, jest leniuchowiec dwupalczasty, czyli popularny leniwiec. Mały leniwiec urodził się kilka tygodni temu, więc opiekunowie mają już pewność, że zwierzę rozwija się w prawidłowy sposób.
Do Orientarium wybraliśmy się z aparatem. W galerii powyżej znajdziecie zdjęcia wyderek, leniwców i kilkudniowego makaka.
CZYTAJ TAKŻE >>> Ciemności spowiją Łódź? Trzeba zacisnąć pasa, bo rachunki za prąd droższe nawet o 500 procent!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.