Reklama

Reklama

Orientarium opanowały maluchy! Młodziutki makak i wyderki kradną serca zwiedzających [galeria]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Wiosna i lato to najszczęśliwszy okres w naturze, również w łódzkim ogrodzie zoologicznym. Opiekunowie zwierząt mają powody do zadowolenia – w ostatnich miesiącach na świat przyszło wiele młodych osobników, wśród nich przedstawiciele gatunków zagrożonych wyginięciem. Kilkoro młodziutkich mieszkańców Orientarium udało się nam sfotografować.

Radość w łódzkim Orientarium. W ostatnich miesiącach na świat przyszło wiele maluchów

Opiekunowie podkreślają, że duża liczba urodzin nowych osobników jest dla nich ogromną radością. W ostatnich miesiącach w Łodzi przyszły na świat zwierzęta reprezentujące gatunki w naturze zagrożone wyginięciem. 

Urodziły się nam wyderki orientalne. Zostały przeniesione z części zewnętrznej, polepszyliśmy im warunki i prawdopodobnie właśnie to zastymulowało je do rozrodu. To pierwsze zwierzęta, które urodziły się w Orientarium. Było to ogromne wydarzenie dla nas, opiekunów – mówi Michał Krause, kierownik jednej z sekcji w łódzkim zoo. 

Co jeszcze bardziej cieszy ogród, nowo urodzone wyderki to dwie samiczki, co umożliwi Orientarium prowadzenie dalszej hodowli.  

 Poza wyderkami urodziły się orientalne binturongi – wśród młodych są dwie samiczki i jeden samiec. W ostatnim czasie na świat przyszła również panda mała, która jest przedstawicielką bardzo zagrożonego wyginięciem gatunku. Urodziła się również samiczka, więc to naprawdę ogromna radość do naszego ogrodu -  tłumaczy opiekun. 

Od niedawna goście łódzkiego ogrodu mogą skorzystać z możliwości dobrowolnej dopłaty do biletu wstępu w kwocie 1 złoty od osoby. Zebrane w ten sposób fundusze będą regularnie przekazywane na rzecz organizacji ratujących zagrożone gatunki w przyrodzie. W pierwszej kolejności pieniądze wesprą organizację Red Panda Network, zajmującą się badaniami, monitoringiem i wsparciem rozwoju populacji pandy małej na świecie. 

 Nowo narodzonymi mieszkańcami Orientarium są również makaki lwie. Tym małpom również polepszyliśmy warunki – zostały przeniesione z części zewnętrznej i to najpewniej pomogło naszym dorosłym osobnikom – opowiada pracownik Orientarium. 

Malutki makak przyszedł na świat zaledwie kilka dni temu, dlatego opiekunowie nie są jeszcze w stanie stwierdzić, jakiej płci jest małpa. Dopiero za jakiś czas możliwe stanie się bezpieczne zbadanie zwierzęcia. 

Część zwierząt, która urodziła się u nas w ostatnim czasie reprezentuje gatunki zagrożone wyginięciem. Taka sytuacja jest dla nas najcenniejsza, ponieważ wiemy, że przyczyniamy się do ochrony ginących gatunków – zaznacza Michał Krause. 

Kolejnym niezwykłym zwierzęciem, które w Orientarium mieszka od niedawna, jest leniuchowiec dwupalczasty, czyli popularny leniwiec. Mały leniwiec urodził się kilka tygodni temu, więc opiekunowie mają już pewność, że zwierzę rozwija się w prawidłowy sposób.

Do Orientarium wybraliśmy się z aparatem. W galerii powyżej znajdziecie zdjęcia wyderek, leniwców i kilkudniowego makaka. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy