– PINOTEKA to przestrzeń, w której każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wieku, doświadczenia czy umiejętności. Dzięki naszym edukatorom i fantastycznym partnerom z zewnątrz jej program jest inspirujący i sprzyja twórczym poszukiwaniom – mówi Justyna Piasecka, menadżerka Teatru Pinokio. – Stworzyliśmy ją, by jeszcze lepiej wykorzystać potencjał naszej nowej siedziby w zrewitalizowanej fabryce Wigencja przy Sienkiewicza. Nowoczesne, przestronne wnętrza aż się proszą, by tętnić życiem przez cały czas – podkreśla i dodaje, że od marca nowa świetlica zaprasza w każdy dzień tygodnia.
Poniedziałek należeć będzie do ruchu i literatury dziecięcej. Co dwa tygodnie najmłodsi w wieku 7-11 lat będą mogli uczestniczyć w warsztatach „Co nas porusza?” prowadzonych przez Barbarę Południak. To spotkania, podczas których dzieci, inspirowane książkami, wyrażać będą swoje emocje poprzez taniec, gesty i mimikę. Każde zajęcia zakończy relaksacja i wspólna rozmowa o wrażeniach.
Wtorek będzie dniem eksperymentów twórczych dla młodzieży i dorosłych. Na zmianę odbywać się będą dwa cykle warsztatowe. „Akcja, Reakcja, Mural!”, czyli zajęcia dla młodzieży w wieku 12-15 lat, na których tworzyć będą mural inspirowany Standardami Ochrony Małoletnich. Przez osiem spotkań będą projektować i malować dzieło, które stanie się ważnym przekazem dla dorosłych na jednej ze ścian warsztatowni. Z kolei „Pinoteka do Człowieka” to warsztaty dla osób 16+, w tym osób w spektrum autyzmu, z niepełnosprawnością intelektualną lub alternatywną motoryką. Uczestnicy wspólnie zastanowią się, co ich „uwiera” we współczesnym świecie, a następnie poszukają sposobów na wyrażenie czułości i empatii poprzez tworzenie unikalnych lalek – wielkich, miękkich i pełnych emocji.
Środa przynosi „Teatralne Kalendarium” – cykl wydarzeń inspirowanych nietypowymi świętami, na przykład warsztaty rozwojowe z okazji Dnia Drzemki w Pracy (12 marca), ekologiczne zajęcia w ramach Dnia Recyklingu (19 marca) czy warsztaty teatralne na Dzień Teatru (26 marca).
Czwartek to czas „repertuarowy” Tego dnia albo będą prezentowane spektakle, albo zrealizowane zostaną warsztaty kontekstowe, związane z ich tematyką. – Akurat w marcu wypełniliśmy kalendarz czwartkowych aktywności spektaklami. Zaprezentujemy „Niesamowite przygody dziesięciu Skarpetek”, „Bandę czarnej Frotte”, „Wielkiego Buzz Grow” oraz „Bolka i Lolka. Hop w nieznane!”. Wszystkie przedstawienia rozpoczynać się będą o godzinie 18:00 – tłumaczy Piasecka.
Piątek pozwoli rozruszać się przed weekendem. Co dwa tygodnie najmłodsi (3-6 lat) mogą wziąć udział w „Bajkach Poruszajkach” – zajęciach łączących ruch, literaturę i ekspresję artystyczną, prowadzonych przez Barbarę Południak. Drugi codwutygodniowy cykl – „Do góry nogami” zaprosi dzieci w wieku 7-11 lat do udziału w warsztatach wykorzystujących techniki nowego cyrku i akrobatyki, a prowadzonych przez Stanisława Korotyńskiego.
Sobota upłynie rodzinnie za sprawą zajęć „Mama, tata, ja i mata”. Bliskościowe zajęcia angażujące wszystkie zmysły pozwolą dzieciom w wieku 3-6 lat i ich opiekunom poprzez zabawy ruchowe i sensoryczne eksplorować emocje, budować więź i wspólnie odkrywać świat teatru.
I wreszcie niedziela – czas bezpłatnych warsztatów kontekstowych po spektaklach, które pozwolą widzom zgłębić poruszoną w nich tematykę.
Koszt udziału w zajęciach, z wyjątkiem niedzielnych warsztatów, wynosi 10 zł. Bilety dostępne są online oraz w kasie Teatru Pinokio.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.