- Za pięć tygodni w Scenie Monopolis po raz drugi zagości Festiwal Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS. To piękne święto teatru, wymaga też wyjątkowej oprawy. A jak wiadomo nie ma teatru bez plakatu, a jeśli plakat to trudno sobie wyobrazić większego mistrza w tej dziedzinie niż Andrzej Pągowski. Cieszę się niezmiernie, że od dziesięciu lat wspólnie z Andrzejem możemy realizować w Łodzi, mieście, które jest bardzo głęboko w moim sercu, różne artystyczne projekty – mówi Krzysztof Witkowski, inicjator i organizator TEATROPOLIS, a także prezes spółki Virako, inwestora Monopolis.
Andrzej Pągowski z Festiwalem Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS związany jest od początku. Podczas ubiegłorocznej edycji oglądać mogliśmy wystawę jego plakatów do sztuk Szekspira.
- Jestem zachwycony widząc jak festiwal się rozrasta i jakich wspaniałych twórców przyciąga. W tym roku miałem wielką przyjemność stworzyć plakat promujący to wyjątkowe wydarzenie. Dodatkowo, wspólnie z Andrzejem Sewerynem i Krzysztofem Witkowskim uznaliśmy, że warto wokół festiwali wykreować artystyczne wydarzenie skierowane właśnie do środowiska grafików. I tak oto powstał konkurs na plakat, w którym ich twórcy zmierzą się z kultowym tematem, jakim dla polskiego teatru jest Balladyna. Zachęcam grafików do udziału. Z przeprowadzonych dotychczas rozmów widzę, że zainteresowanie będzie spore – przekonuje Andrzej Pągowski.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.monopolis.pl. Na stworzenie konkursowego plakatu twórcy mają miesiąc. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wybierze plakaty, które prezentowane będą podczas wystawy towarzyszącej festiwalowi, a także wyłoni zwycięzcę. Nagrodą będzie siedem tysięcy złotych, ufundowane przez firmę Virako. Zostanie ona wręczona 27 marca podczas uroczystej gali, zaplanowanej na zakończenie festiwalu.
Wystawa konkursowych plakatów, to jedno z wydarzeń towarzyszących trwającemu od 22 do 27 marca Festiwalowi Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS. Zaplanowano także wiele ciekawych spotkań z artystami oraz warsztatów dla młodzieży.
- Przez te kilka dni Łódź ponownie stanie się teatralnym sercem Polski. Cieszę się niezmiernie, że do tegorocznej edycji zgłosiło się tak wielu twórców z całego kraju, z większych i mniejszych ośrodków. Obcowanie z kulturą jest dla nas niezwykle istotne. To kultura buduje naszą tożsamość, bez niej jako społeczeństwo przestajemy istnieć – podkreśla Krzysztof Witkowski.
W tym roku podczas TEATROPOLIS zobaczymy aż jedenaście spektakli konkursowych, dziewięć w kategorii Open i dwa w kategorii Debiuty. Jak zwykle nie zabraknie pokazów mistrzowskich. W piątek, 22 marca na Scenie Monopolis dwukrotnie zobaczymy Marię Seweryn z monodramem „Na pierwszy rzut oka”, a także zwyciężczynię ubiegłorocznej edycji festiwalu Joannę Gonschorek, ze spektaklem „Zapowiada się ładny dzień”. 27 marca podczas uroczystej gali na zakończenie TEATROPOLIS wystąpią Jan Peszek, Andrzej Grabowski i Mikołaj Grabowski. Te wybitne postacie polskiego teatru i kina zagrają w spektaklu „Scenariusz dla trzech aktorów”.
Z okazji Walentynek organizatorzy TEATROPOLIS przygotowali wyjątkową promocję i wielką gratkę dla miłośników teatru: karnety na konkursowe spektakle można kupić za połowę ceny.
Festiwal Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS 2024
HARMONOGRAM
22.03 Piątek
12.00 - NA PIERWSZY RZUT OKA – spektakl dla młodzieży
17.30 - NA PIERWSZY RZUT OKA
21.30 - ZAPOWIADA SIĘ ŁADNY DZIEŃ
23.03 Sobota
11.00 - CZAROWNICE
15.00 - HISTORIA JAKUBA
17.30 - DYSTROFIA
20.30 - VERY FUNNY
24.03 Niedziela
11.30 - IFIGENIA ZE SPLOTT
16.00 - STRYJEŃSKA LET’S DANCE ZOFIA
19.30 - WARSZAWA PŁONIE
25.03 Poniedziałek
17.00 - W MAJU SIĘ NIE UMIERA
21.00 - ELEKTRA23
26.03 wtorek
12.00 - POGO
19.30 - LEOPOLD
27.03 Środa
18.00 - GALA ZAMKNIĘCIA + SCENARIUSZ DLA TRZECH AKTORÓW
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.