Reklama

Reklama

Taru od kilku dni zamieszkuje w zoo! Nowy słoń dotarł do Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Taru, ma 9 lat i waży blisko 2 tony. Jego ulubionym zajęciem jest tarzanie się w piasku. Mowa o nowym mieszkańcu łódzkiego Orientarium.

Reklama

Łódzkie ZOO ma nowego mieszkańca!

Nowy słoń pochodzi z węgierskiego ogrodu zoologicznego w Szeged, skąd dotarł do zoo w Łodzi. W Szeged Taru był najmłodszym słoniem w stadzie. Już od kilku dni poznaje swoje nowe miejsce zamieszkania w Orientarium w Łodzi i zaprzyjaźnia się z nowymi opiekunami.

– Z opowieści naszych węgierskich kolegów wiemy, że Taru jest bardzo zaangażowanym partnerem w czasie treningów. Chętnie i niezwykle szybko uczy się nowych komend. Łatwo socjalizuje się z innymi słoniami. Mamy nadzieję, że ten sam scenariusz uda się powtórzyć w Łodzi przy zapoznawaniu go z Alexandrem - mówi jego opiekun Ireneusz Dąbrowski.

Taru będzie się uczyć od starszego kolegi Alexandra.

Alexander, mieszkający już w ogrodzie przy ul. Konstantynowskiej, to największy słoń indyjski w Europie, który w Orientarium w Łodzi mieszka już od lipca. Jego nowym zadaniem będzie opieka nad młodszym osobnikiem. Plany są takie, że w łódzkim Orientarium zamieszka osiem słoni. Na początku jednak stado będzie liczyło trzy osobniki. 

Trzeci towarzysz dopiero przybędzie.

– W najbliższym czasie do Taru i Alexandra dołączy jeszcze 10-letni Yuma z Francji. Trudno podawać konkretne daty, bo proces łączenia zwierząt bywa skomplikowany i długotrwały. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłości w Łodzi będziemy także mieli samice, a nasi kawalerowie doczekają się potomstwa- mówi Tomasz Jóźwik, wiceprezes łódzkiego zoo.

Słonie indyjskie są największymi ssakami lądowym żyjącym na Ziemi. Uznaje się je za gatunek drastycznie zagrożony wyginięciem. W trakcie ostatnich 60–75 lat ich liczebność zmniejszyła się ok. 50 procent.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy