Reklama

Reklama

Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza na bezpłatne powtórki z matematyki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza na bezpłatne powtórki z matematyki  - Zdjęcie główne

Bezpłatne powtórki z matematyki | foto Materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi zaprasza uczniów szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia z matematyki. Lekcje odbywają się online w soboty. Najbliższa będzie poświęcona obliczaniu czasu, drogi i prędkości zgodnie ze wzorami. Start w sobotę 26 marca, o 12:30.

Reklama

Cykl bezpłatnych lekcji matematyki pt. „Matemator” został uruchomiony przez Technikum Automatyki i Robotyki by wspomóc uczniów przed egzaminem ósmoklasisty. W najbliższą sobotę uczniowie zmierzą się z zadaniami opartymi o zagadnienia prędkości, drogi i czasu. 

–  Projekt Matemator to półtoragodzinne sobotnie powtórki z matematyki. Poruszamy najważniejsze i najczęściej występujące zagadnienia na egzaminach końcowych w szkołach podstawowych – mówi Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, a także inicjator akcji. 

Trzy pierwsze lekcje w wolne od zajęć soboty poświęcone były procentom, pierwiastkom i działaniom na potęgach. Na czwartych zajęciach uczniowie skupią się na zadaniach wymagających obliczeń niewiadomych, np. drogi, czasu lub prędkości. Dodatkowo przećwiczą też zadania związane z działu „Kalendarz i czas”. Uczniowie przerabiają materiał zgodnie ze schematem przygotowanym przez prowadzącą zajęcia – Dominikę Koźlak, która jest edukatorem w zakresie podstaw programowania, myślenia algorytmami, rozumowania matematycznego.

– Wiemy z doświadczenia jak trudne i podchwytliwe potrafią być egzaminy z matematyki. Jest to przedmiot, któremu trzeba poświęcić wiele czasu i wykonać mnóstwo ćwiczeń, a który otwiera drzwi do wielu szkół średnich, m. in. Technikum Automatyki i Robotyki – mówi Wiesława Zewald, prezes Strefy Edukacji, która zarządza Technikum Automatyki i Robotyki. 

Matemator, czyli soboty z matematyką, wystartował 5. marca o 12:30. Spotkania online będą odbywały się w każdą sobotę (z wyłączeniem 16 kwietnia) aż do terminu egzaminów kończących szkołę podstawową. Każda lekcja będzie trwać półtorej godziny, link do spotkania na Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i dedykowanym wydarzeniu https://fb.me/e/1KieUMU83.

O Technikum Automatyki i Robotyki

Technikum Automatyki i Robotyki to innowacyjna placówka, która oferuje kształcenie zawodowe odpowiadające potrzebom biznesu. Jako jedyna szkoła średnia kształci w zawodzie technik automatyki i robotyki. Szkołę prowadzi Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz jej inwestorzy: Miele Technika, Ceramika Tubądzin i Delia Cosmetics. Partnerem merytorycznym i naukowym szkoły jest Politechnika Łódzka. Technikum Automatyki i Robotyki prowadzi kształcenie dualne, korzysta z sal i laboratoriów PŁ oraz zapewnia uczniom praktyki i staże w firmach partnerskich. Po ukończeniu szkoły uczniowie uzyskają tytuł technika automatyki i robotyki.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy