reklama
reklama

Ósmoklasiści zmierzyli się z "królową nauk". Jakie zadania były na egzaminie? [ARKUSZE]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Karolina Brózda

Ósmoklasiści zmierzyli się z "królową nauk". Jakie zadania były na egzaminie? [ARKUSZE] - Zdjęcie główne

Wyniki egzaminów uczniowie poznają 3 lipca. | foto Karolina Brózda

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat W środę uczniowie klas ósmych podeszli do obowiązkowego egzaminu z matematyki. Jak im poszło? Było bardzo trudno?
reklama

Do egzaminu przystąpiło ponad 220 000 ósmoklasistów z około 11 190 szkół, w tym ponad 11 600 uczniów będących obywatelami Ukrainy. We wtorek uczniowie napisali obowiązkowy sprawdzian z języka polskiego, w środę z matematyki, a w czwartek zmierzą się z językiem obcym.

Egzamin ósmoklasisty 2024. Uczniowie oceniają, jak im poszło na matematyce

Arkusz egzaminacyjny z matematyki składał się z 21 stron, na których znajdowało się 19 zadań, zarówno zamkniętych, jak i otwartych. Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał 100 minut.

Po godz. 13.00 Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusze. Co ważne,  nie określono minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać – dlatego egzaminu tego nie można nie zdać, ani też powtórzyć. 

Tradycyjnie już po wyjściu ze szkoły uczniowie podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat egzaminu w mediach społecznościowych. Na jednej z grup na pytanie "Na ile procent liczycie?", odpowiadali:

"Jak dobrze wszystko przeliczyłam, to 80%"
"96% na luzie (pomyliłem jedynie 14)"
"84%-88% (2 źle miałam i w truskawkach ostatnie obliczenie źle i wynik wtedy źle)".

Jednak nie wszyscy byli takimi entuzjastami. Niektórzy przyznali:

"Jestem załamana"
"Załamka życiowa"
"Może 30 procent uzbieram".

Na wyniki przyjdzie im jednak trochę poczekać, ponieważ zostaną one ogłoszone dopiero  3 lipca.

Te zasady obowiązują także w czwartek 

W czwartek o godz. 9.00  rozpoczyna się sprawdzian z języka obcego nowożytnego, będzie on trwał 90 minut. Podobnie, jak podczas wcześniejszych egzaminów, każdy zdający będzie siedział przy osobnym stoliku. Na ławce będą mogły znajdować się wyłącznie arkusze egzaminacyjne, materiały i przybory pomocnicze. W przypadku uczniów chorych lub niepełnosprawnych – leki i inne pomoce konieczne ze względu na chorobę lub niepełnosprawność.

Do sali egzaminacyjnej nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych, np. telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3, smartwatchy, ani z nich korzystać. Złamanie powyższej zasady będzie każdorazowo skutkować unieważnieniem egzaminu z danego przedmiotu – zaznacza CKE.

Osoby, które nie przystąpiły do egzaminu, będą mogły skorzystać z dodatkowego terminu, który przypada na 10, 11 i 12 czerwca, także o godzinie 9.00. 

reklama
Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama