Reklama

Reklama

Bakteria coli w wodociągach pod Łodzią. Mieszkańcy odczuwają skutki skażenia wody

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Bakteria coli w wodociągach pod Łodzią. Mieszkańcy odczuwają skutki skażenia wody - Zdjęcie główne

Skażenie wody w miejscowości Bukowiec | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie W próbce wody pobranej z wodociągu w Bukowcu (gm. Brójce, pow. łódzki wschodni) stwierdzono obecność bakterii coli. Sanepid wydał decyzję o warunkowej przydatności wody do spożycia. Mieszkańcy gminy skarżą się na dolegliwości wywołane zanieczyszczeniem wody.

Reklama

Bakteria coli w wodociągu publicznym w Bukowcu 

Mieszkańcy podłódzkiej miejscowości Bukowiec od kilkunastu dni mają problemy z wodą. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi poinformował 1 sierpnia, że w próbce wody pobranej ze stacji wodociągowej stwierdzono obecność bakterii grupy coli w ilości 1 jtk/100 ml.  

Badania wykonane trzy dni później pokazały, że woda jest zanieczyszczona – pomiary w stacji wodociągowej wykazały obecność bakterii w ilości 3,1 NPL/100 ml oraz w punkcie kontrolnym na sieci wodociągowej w ilości 2,0 NPL/100ml.

W związku z wynikami pomiarów Sanepid stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia. Oznacza to, że z wody można korzystać wyłącznie po przegotowaniu. 

Zanieczyszczenie wody w Bukowcu. Mieszkańcy narzekają na skutki skażenia

Na grupie zrzeszającej mieszkańców okolicznych miejscowości wiele osób skarżyło się na dolegliwości po skorzystaniu z zanieczyszczonej wody. 

– Bukowca dotyczy to w 100%. Objawy po spożyciu wody to rozwolnienie i ból brzucha. Już przekonaliśmy się na własnej skórze – napisała jedna z mieszkanek.

Zakład Usług Komunalnych w Brójcach powiadomił mieszkańców, jakie działania podjęto po wykryciu skażenia ujęcia wody w Bukowcu. 

– Jeszcze w weekend po opróżnieniu zbiorników pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Brójcach dwukrotnie zdezynfekowali instalację ujęcia wody. Płukana jest również przez pracowników sieć wodociągowa. 8 sierpnia praca ujęcia została wznowiona, a Zakład Usług Komunalnych zlecił przeprowadzenie kontrolnych badań mikrobiologicznych w akredytowanym laboratorium – poinformował ZUK. 

Ponowne badanie wody odbyło się w środę 10 sierpnia. Po uzyskaniu wyników badania zostaną przekazane do Sanepidu w celu wydania decyzji o wprowadzonym warunkowym dopuszczeniu wodociągu. Nowe informacje dotyczące stanu wody pojawią się między innymi na portalu gminy Brójce lub na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Łodzi w zakładce "Komunikaty i ostrzeżenia".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy