- Jeśli dostaniemy 15 mln zł, zaczniemy kopać jeszcze w tym roku - mówi Mateusz Karwowski, dyrektor wydziału inwestycji i rozwoju gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koluszkach.
Odwiert sięgnie na głębokość 1,6 kilometra.
Ciepłownictwo albo termy
- Na podstawie dostępnych materiałów archiwalnych i po przeprowadzeniu szczegółowej ich analizy, Państwowa Służba Geologiczna ocenia potencjał geotermalny Gminy Koluszki jako średni i rekomenduje wykonanie kolejnych kroków inwestycyjnych. Należy mieć jednak na uwadze fakt, iż Koluszki są położone w strefie krańcowej zbiornika geotermalnego, co niesie za sobą istotne ryzyko nieosiągnięcia przewidywalnych parametrów złożowych - czytamy we wstępnej ocenie, którą dla samorządu w styczniu br. wykonał Państwowy Instytut Geologiczny i Badawczy.Władze Koluszek najchętniej wykorzystałyby zasoby wód termalnych w ciepłownictwie. Pod ziemią znajdują się bowiem wody o temperaturze około 42 stopni Celsjusza, czyli nadające się do ogrzewania mieszkań. Ze względu na przewidywaną podwyższoną zawartość jodu następną, po ciepłownictwie, możliwością ich wykorzystania może być balneoterapia, czyli kąpiele zdrowotne, a jeszcze prościej mówiąc, termy podobne do tych, które znajdują się np. w Uniejowie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.