Nowoczesne fotoradary w Łódzkiem. Będzie ich 70
Rozbudowa systemu została podzielona na dwa etapy. W każdym z nich GITD chce kupić po 35 nowych fotoradarów. Jedno urządzenie może kosztować nawet 340 tys. zł. Do przetargu wystartowały cztery firmy.
Nowoczesne fotoradary w Łódzkiem. Zgłosiły się cztery firmy
Spółka z Bytomia proponuje fotoradar TraffiStar SR390, który jest mały, lekki i może być zamontowany na istniejącej infrastrukturze drogowej. Rejestruje tablice rejestracyjne, rodzaj pojazdu i niezbędne parametry (np. prędkość i czas), do tego przejazdy na czerwonym świetle. Obecnie TraffiStary pracują już na ulicach Warszawy i Bytomia.Drugą propozycją jest fotoradar Mesta Fusion RN. Potrafi namierzyć jednocześnie 32 samochody na 8 pasach ruchu i rozpoznawać tablice rejestracyjne. Umie też wyłapać jazdę "na zderzaku", z prędkością utrudniającą ruch, po buspasie, pod prąd czy po chodniku. Te fotoradary funkcjonują m.in. w Świdniku, Rudzie Śląskiej i Solcu Kujawskim.
Nowoczesne fotoradary w Łódzkiem. Jakie będą?
Jednym z rozwiązań jest też foto-przyczepa Poliscan FM1, która wykorzystuje technologię laserową. Ma być dokładniejsza niż inne fotoradary, gdyż skanuje obszar drogi tysiącami wiązek światła laserowego co sekundę. Namierza kilka pojazdów obok siebie i automatycznie odczytuje numery rejestracyjne.Czwarte urządzenie to SmartEye ST-1, który wykorzystuje głowicę 3D. Ten fotoradar jest w stanie wykryć i śledzić 32 pojazdy na 6 pasach ruchu, w obu kierunkach.
- W efekcie za pomocą jednego urządzenie jesteśmy w stanie kontrolować wszystkie pasy ruchu każdej autostrady w Polsce
- powiedział Maciej Klosiński z firmy PolCam w rozmowie z portalem auto.dziennik.pl.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.