Reklama

Reklama

Łódzcy terytorialsi nieustannie biorą udział w walce z pandemią COVID-19

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: 9ŁBOT

Łódzcy terytorialsi nieustannie biorą udział w walce z pandemią COVID-19 - Zdjęcie główne

Łódzcy terytorialsi mają ręce pełne roboty | foto 9ŁBOT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej cały czas ma ręce pełne roboty. Żołnierze biorą udział w operacji na granicy polsko-białoruskiej, a także angażują się w wiele działań, które są związane m.in. z walką z koronawirusem.

Reklama

Łódzcy żołnierze walczą z pandemią

9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej niezmiennie angażuje się w walkę z pandemią od marca 2020 roku. Żołnierze codziennie realizują mnóstwo zadań, których celem jest wsparcie społeczności lokalnej. W 2021 roku terytorialsi zajmowali się między innymi transportem butli z tlenem oraz materiałów medycznych do szpitali, a także dostarczaniem żywności dla najbardziej potrzebujących. Ponadto łódzka brygada bierze udział w operacji "Silne wsparcie" na granicy polsko-białoruskiej.

- Działania takie jak wsparcie szpitali, punktów wymazowych, transport materiałów medycznych prowadzone są i kontynuowane na terenie województwa łódzkiego. W 2021 przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego trwał nabór nowych kandydatów do terytorialnej służby wojskowej oraz odbywały się szkolenia poligonowe i przeciwkryzysowe dla żołnierzy - informuje Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9ŁBOT.

Działania łódzkich Terytorialsów 

W 2021 roku łódzka brygada wraz z Wojskami Operacyjnymi wspierała punkty wymazowe, a w ramach współpracy z Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego oraz Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego żołnierze tworzyli Mobilny Zespół Szczepienny. Dodatkowo wspierają cały czas szpital tymczasowy w Łodzi, a w 2021 r. w ramach operacji "Trwała Odporność" żołnierze oddali aż 181,25 litrów krwi oraz jej składników.

Terytorialsi realizowali również zadania pomagające policji i monitorowali osoby objęte kwarantanną, a także oceniali ich potrzeby. W ramach tych działań sprawdzono ponad 52 tysiące adresów na terenie województwa łódzkiego. Od początku pandemii żołnierze docierają również z pomocą do osób starszych oraz kombatantów. Wspierają ich w zaopatrzeniu w leki, niezbędne artykuły, a także w dotarciu do lekarza oraz na szczepienia. 

Ciekawy jest również fakt, że w 2021 roku szeregi łódzkiej brygady poszerzyły się o blisko 430 nowych żołnierzy.  W 2022 terytorialsi kontynuują swoje zaangażowanie w działania mające związek z walką z pandemią, a także biorą udział w operacji na granicy polsko-białoruskiej. Dodatkowo istotnym obszarem w działalności żołnierzy będzie rozwijanie struktur oraz potencjału poprzez utworzenie trzeciego batalionu lekkiej piechoty. Planowanym miejscem stacjonowania jest Łask.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy