Reklama

Uszkodziłeś auto przez dziurę w drodze w Łodzi? Możesz dostać pieniądze od miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: LDZ Zmotoryzowani Łodzianie

Uszkodziłeś auto przez dziurę w drodze w Łodzi? Możesz dostać pieniądze od miasta - Zdjęcie główne

Uszkodziłeś auto przez dziurę w drodze w Łodzi? | foto LDZ Zmotoryzowani Łodzianie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Temat dziur w łódzkich drogach powraca co roku jak bumerang. Noworoczna odwilż sprawiła, że stan dróg w mieście jest tragiczny, o czym wielu kierowców przekonało się na „własnej skórze”. Co więc zrobić w przypadku, gdy uszkodziliśmy auto przez dziurę w drodze? Najlepiej złożyć wniosek o odszkodowanie.

Drogi w Łodzi. Stan jezdni jest fatalny

O tym, że stan dróg w Łodzi jest fatalny, wiedzą sami urzędnicy. Dlatego też wystosowali oni oficjalny komunikat prasowy, w którym przyznali, że miejsc, w których pilnie trzeba łatać dziury, jest jeszcze bardzo dużo.

- Niestety potrzeb jest jeszcze wiele, dlatego na drogach które czekają na modernizację i gdzie powstają ubytki, pracujemy przy ich zabezpieczaniu. W okresie zimowym zużywamy ponad 800 ton masy bitumicznej, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowców. Obecnie obowiązuje trzyletnia umowa z wykonawcami, którzy pracują przy naprawie łódzkich ulic - czytamy w piśmie.

Urwane koło, uszkodzony wahacz, zniszczony amortyzator? Możesz ubiegać się o odszkodowanie

W tym samym komunikacie, urzędnicy przypominają, że w przypadku doznania uszkodzeń na skutek dziury w drodze, można złożyć wniosek o odszkodowanie. 

Jak to zrobić?

Warto w tym celu wykonać zdjęcie ubytku oraz uszkodzeń i załączyć je do wniosku który dostępny jest na stronie Urzędu Miasta Łodzi.

Wniosek można przesłać mailowo na adres zdit@zdit.uml.lodz.pl, złożyć osobiście w kancelarii przy Piotrkowskiej 171/173 lub przesłać za pośrednictwem platformy ePUAP. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy