Reklama

Reklama

Łódzkie. Rozdają 500 złotych, ale... nie wszyscy potrzebują tych pieniędzy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Łódzkie. Rozdają 500 złotych, ale... nie wszyscy potrzebują tych pieniędzy - Zdjęcie główne

Ilu mieszkańców nie wykorzystało jeszcze swojego bonu turystycznego? | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Mijają kolejne miesiące, a wielu rodzinom z województwa łódzkiego wcale nie spieszy się, aby wykorzystać należny im bon turystyczny. Czas możliwy do wykonania płatności tym świadczeniem powoli się kończy. Ilu mieszkańców jeszcze nie sięgnęło po swoje pięćset złotych? Sprawdziliśmy.

Reklama

Ilu mieszkańców Łódzkiem nie wykorzystało swojego bonu turystycznego?

Bon turystyczny jest oferowaną przez rząd propozycją, dzięki której rodzice mający niepełnoletnie dziecko są uprawnieni do skorzystania z dodatkowych 500 złotych. Świadczenie otrzymuje się w formie bonu, którym można zapłacić między innymi za nocleg w hotelu lub uczestnictwo w imprezie turystycznej. 

Jak podaje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego, z końcem września ogólna liczba bonów w Łódzkiem wynosiła 265 tys. 786, z czego aktywowano 189 tys. 822, a nie aktywowano 75 tys. 964. Kwota zrealizowanych płatności to prawie 113 milionów złotych. W stu procentach wykorzystano 18 tys. 739 bonów. Liczba bonów niewykorzystanych (aktywowanych, nieaktywowanych, wykorzystanych częściowo) wyniosła 157 tys. 47.

Bony turystyczne niedługo stracą ważność

Ci, którzy nie wykorzystali dotychczas swoich bonów, muszą się trochę pospieszyć. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami pieniędzmi z tego świadczenia będziemy mogli zapłacić tylko do 31 marca przyszłego roku. I na razie nic nie wskazuje na to, iż ten okres zostanie przedłużony.

Wiadomo, że lato jest najlepszym momentem na skorzystanie z dodatkowej gotówki. Dlatego jeżeli planowaliście zapłacić bonem za przyszłoroczne wakacje, możecie spać spokojnie. Na szczęście ustawa o tym świadczeniu nie wskazuje konkretnej daty realizacji usługi. Najważniejsze jest to, aby dokonać płatności do 31 marca. Nocleg w hotelu może mieć miejsce później.   

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy