Reklama

Reklama

Bon turystyczny Łódź. Mieszkańcy Łódzkiego nie wykorzystali jeszcze 83.000 bonów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bon turystyczny Łódź. Mieszkańcy Łódzkiego nie wykorzystali jeszcze 83.000 bonów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Bon turystyczny Łódź. Dokładnie 500 zł to wartość bonu turystycznego, który możemy wykorzystać płacąc za wypoczynek swoich dzieci. Ile rodziców skorzystało z takiej możliwości? Ile bonów aktywowano? Sprawdź na TuŁódź.pl.

Reklama

Bon turystyczny Łódź. Kto może aktywować świadczenie?

!reklama!

Rodzice dzieci z Łódzkiego aktywowali już prawie 70% wszystkich bonów turystycznych, które przypadają na dzieci z całego regionu. Jak informuje Monika Kiełczyńska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych aktywowano już 181.000 bonów, a ponad połowa z nich została całkowicie wykorzystana. Dotychczas ponad 103 miliony złotych zostały wydane na wypoczynek dzieci z województwa łódzkiego.

O świadczenie w wysokości 500 zł może ubiegać się każdy rodzic, któremu przysługuje świadczenie wychowawcze na dziecko lub dodatek z programu „Rodzina 500 plus”. Bon mogą uzyskać także rodzice dzieci pobierający świadczenie rodzinne za granicą. Na każde dziecko przysługuje dokładnie jeden bon, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnościami – jego rodzice mogą liczyć na kolejne świadczenie.

W województwie nie aktywowano jeszcze 83.000 bonów, jednak nadal można tego dokonać – do 31 marca 2022 r. To także ostateczny termin na dokonywanie nim płatności. Świadczenie można wykorzystać u blisko 28.000 przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, które oferują usługi hotelarskie lub oferują imprezy turystyczne w Polsce.

Rodzice, którzy nadal nie zdecydowali się na pobranie bonu, mogą to zrobić na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS, zakładka „Ogólny”). Następnie w zakładce „Polski Bon Turystyczny” należy potwierdzić swoje dane i aktywować bon. Po weryfikacji rodzic dostaje specjalny kod płatności, który należy podać odpowiedniemu podmiotowi turystycznemu. Każda z płatności będzie potwierdzana jednorazowym kodem autoryzacyjnym. Bonem turystycznym można płacić kilka razy do momentu wyczerpania kwoty.

Skorzystaliście z tego świadczenia? Gdzie spędziliście wakacje z dziećmi? Czekamy na Wasze komentarze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy