Reklama

Reklama

Młodzi z Łodzi i okolic postawili na swoim. W pandemii otworzyli biznesy. Sprawdźcie, jakie [zdjęcia]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie Na mapie Łodzi i regionu pojawiły się nowe biznesy z branż: odzieżowej, kosmetycznej czy reklamowej. Postawili na nie młodzi, którzy mimo pandemicznych warunków, zdecydowali się je założyć. Na każdą z działalności powędrowało ponad 23 tys. zł. To projekt „Akademia Instytutu Spraw Obywatelskich kluczem do rynku pracy”. Szczegóły w artykule poniżej.

Reklama

Młodzi z Łodzi i regionu pełni pomysłów na biznes

Intsytut Spraw Obywatelskich realizuje akademię dzięki środkom przekazanym przez Wojewódzki Urząd Pracy. Za sprawą projektowemu wsparciu powstały:

 • firma produkująca własne kolekcje odzieży (VINDYGA Łódź – Aleksandra Windyga), 
 • firma zajmująca się projektowaniem wnętrz (PRACOWNIA WNĘTRZA Łódź – Paulina Michalak),
 • studio paznokcia (BETII BOOM STUDIO Łódź – Beata Majchrzak)
 • pracownia rękodzielnicza  (ClayWood Łódź– Joanna Konarska)
 • firma budowlana (BeeBud Złoczew – Mateusz Halamus) 
 • usługi programistyczne, projektowanie, tworzenie, audytowanie oprogramowania komputerowego (VISIONRAY Aleksandrów Łódzki- Mateusz Osetek), 
 • montaż instalacji elektrycznych i automatyki budynkowej (BMS TECH Czastry - Łukasz Hanusiak), 
 • agencja reklamowa (Brokat Kutno – Natalia Gackowska), 
 • działalność wytwórcza (Pracownia Dobra Opoczno – Katarzyna Janiszewska).
Uczestnicy projektu otrzymali kompleksowe wsparcie niezbędne do rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Mogli liczyć na indywidualne rozmowy z doradcą zawodowym, który dokonał  oceny zdolności do prowadzenia własnego biznesu. W ramach modułu szkoleniowego otrzymali wiedzę z zakresu pisania biznesplanu, reklamy i promocji własnej działalności gospodarczej, zagadnień finansowo-księgowych, trudnej sztuki negocjacji, radzenia sobie ze stresem i konfliktem.  

Dodatkowo można było liczyć na indywidualne konsultacje z zakresu pisania biznesplanu. Na podstawie oceny tego dokumentu przyznawane było dofinansowanie. 

W pierwszej edycji dużą reprezentację stanowili mieszkańcy Łodzi, gdyż aż czterech uczestników zarejestrowało działalność w naszym mieście. Pozostałe reprezentowane miejscowości to: Aleksandrów Łódzki, Kutno, Złoczew, Opoczno czy Czastary. 

Łódzkie: Akademia Instytutu Spraw Obywatelskich - wkrótce nabór

Masz pomysł na własny biznes? 1 lutego 2022 r. rusza ostatni nabór uczestników. Trzeba się spieszyć, bo miejsc szybko ubywa. Najlepiej skontaktować się z biurem projektu - 519300648.

W ramach projektu oferowane jest finansowe i szkoleniowe wsparcie:

 • bezzwrotna jednorazowa dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej: 23 050 zł
 • wsparcie pomostowe przez 6 miesięcy: 2 600 zł/miesiąc na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności m.in. ZUS (łącznie 15 600 zł)
 • wsparcie szkoleniowo-doradcze (szkolenia z zakresu prawa, szkolenia z zakresu księgowości, szkolenia z podstaw marketingu i negocjacji, obsługi klienta, warsztaty z tworzenia biznesplanu, indywidualne zajęcia z doradcą)
 • stypendium szkoleniowe dla uczestników szkoleń, a także zwrot kosztów dojazdu, wyżywienie i ewentualne zakwaterowanie, zaświadczenie o odbyciu szkoleń.
Projekt skierowany jest do osób do 29 roku życia (nieukończone 30 lat na dzień złożenia formularza rekrutacyjnego) zamieszkujących na terenie województwa łódzkiego, które są:

 • osobami biernymi zawodowo lub bezrobotnymi niezarejestrowanymi w urzędzie pracy,
 • które utraciły zatrudnienie po 01.03.2020 r. z powodu skutków gospodarczych związanych z pandemią koronawirusa.
POLECAMY: W Łodzi ma być fajna praca i dobra płaca. Nareszcie!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy