Młodzi z Łodzi i regionu pełni pomysłów na biznes
Intsytut Spraw Obywatelskich realizuje akademię dzięki środkom przekazanym przez Wojewódzki Urząd Pracy. Za sprawą projektowemu wsparciu powstały:
- firma produkująca własne kolekcje odzieży (VINDYGA Łódź – Aleksandra Windyga),
- firma zajmująca się projektowaniem wnętrz (PRACOWNIA WNĘTRZA Łódź – Paulina Michalak),
- studio paznokcia (BETII BOOM STUDIO Łódź – Beata Majchrzak)
- pracownia rękodzielnicza (ClayWood Łódź– Joanna Konarska)
- firma budowlana (BeeBud Złoczew – Mateusz Halamus)
- usługi programistyczne, projektowanie, tworzenie, audytowanie oprogramowania komputerowego (VISIONRAY Aleksandrów Łódzki- Mateusz Osetek),
- montaż instalacji elektrycznych i automatyki budynkowej (BMS TECH Czastry - Łukasz Hanusiak),
- agencja reklamowa (Brokat Kutno – Natalia Gackowska),
- działalność wytwórcza (Pracownia Dobra Opoczno – Katarzyna Janiszewska).
Dodatkowo można było liczyć na indywidualne konsultacje z zakresu pisania biznesplanu. Na podstawie oceny tego dokumentu przyznawane było dofinansowanie.
W pierwszej edycji dużą reprezentację stanowili mieszkańcy Łodzi, gdyż aż czterech uczestników zarejestrowało działalność w naszym mieście. Pozostałe reprezentowane miejscowości to: Aleksandrów Łódzki, Kutno, Złoczew, Opoczno czy Czastary.
Łódzkie: Akademia Instytutu Spraw Obywatelskich - wkrótce nabór
Masz pomysł na własny biznes? 1 lutego 2022 r. rusza ostatni nabór uczestników. Trzeba się spieszyć, bo miejsc szybko ubywa. Najlepiej skontaktować się z biurem projektu - 519300648.W ramach projektu oferowane jest finansowe i szkoleniowe wsparcie:
- bezzwrotna jednorazowa dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej: 23 050 zł
- wsparcie pomostowe przez 6 miesięcy: 2 600 zł/miesiąc na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności m.in. ZUS (łącznie 15 600 zł)
- wsparcie szkoleniowo-doradcze (szkolenia z zakresu prawa, szkolenia z zakresu księgowości, szkolenia z podstaw marketingu i negocjacji, obsługi klienta, warsztaty z tworzenia biznesplanu, indywidualne zajęcia z doradcą)
- stypendium szkoleniowe dla uczestników szkoleń, a także zwrot kosztów dojazdu, wyżywienie i ewentualne zakwaterowanie, zaświadczenie o odbyciu szkoleń.
- osobami biernymi zawodowo lub bezrobotnymi niezarejestrowanymi w urzędzie pracy,
- które utraciły zatrudnienie po 01.03.2020 r. z powodu skutków gospodarczych związanych z pandemią koronawirusa.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.