reklama
reklama

To są perełki na skalę całego kraju! National Geographic wybierze Cuda Polski 2023. Obiekty z Łodzi i okolic z szansą na wygraną

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Lodzkie.pl/ MCK Tomaszów Mazowiecki/ Michał Pietrzak

To są perełki na skalę całego kraju! National Geographic wybierze Cuda Polski 2023. Obiekty z Łodzi i okolic z szansą na wygraną - Zdjęcie główne

Do 16 lipca można brać udział w plebiscycie Cuda Polski 2023. Wśród kandydatów są obiekty z województwa łódzkiego | foto Lodzkie.pl/ MCK Tomaszów Mazowiecki/ Michał Pietrzak

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Do 16 lipca można brać udział w plebiscycie Cuda Polski 2023. Wśród kandydatów jest też kompleks z Łodzi. Który z obiektów w województwie łódzkim został jeszcze nominowany?
reklama

Miejsca niebanalne, z ciekawą architekturą i historią - takie mają być Cuda Polski 2023. 

Cuda Polski 2023. Do kiedy głosowanie?

Redakcja National Geographic podkreśla, że zależy jej na wspieraniu lokalnej turystyki i odkrywaniu niebanalnych miejsc w Polsce.

„Od lat w National Geographic Traveler pokazujemy najpiękniejsze miejsca w Polsce i udowadniamy, że Polska jest najfajniejsza. Szukamy miejsc niebanalnych, zachwycających architekturą, historią, ale też takich w które tchnięto nowe życie. Nie zapominamy oczywiście o zachwycającej naturze. Odnajdujemy też niezwykle ciekawe festiwale i szlaki. Polska się zmienia na plus, dlatego właśnie ogłosiliśmy plebiscyt Cuda Polski 2023. Chcemy, żeby to nasi czytelnicy zdecydowali, które miejsca zasługują na ten tytuł” - twierdzi Michał Cessanis, redaktor prowadzący National Geographic Traveler.

Cuda Polski 2023. Kto z Łódzkiego?

Do tytułu pretenduje 48 kandydatów. Redakcja dokonała oficjalnych nominacji po otrzymaniu przez czytelników nominacji z regionów. 

Województwo łódzkie reprezentują:

  • Grodzisko w Tumie pod Łęczycą, czyli świadectwo po średniowiecznej Łęczycy, przypominające o początkach państwa polskiego
  • Groty Nagórzyckie w Tomaszowie Mazowieckim, będące pozostałością po podziemnej kopalni kwarcu, który wydobywano w XVIII i XIX wieku. Składają się one z wielu korytarzy, wnęk, zaułków i sal. 
  • Łódzkie Monopolis - niegdyś w tym miejscu mieściły się zakłady Monopolu Wódczanego. W tej chwili to kompleks biurowo-usługowy, a także centrum kulturalno-rozrywkowe. Do dyspozycji mieszkańców są tu kawiarnie, restauracje. Organizowane są tu spektakle, koncerty oraz wystawy.
Na ten moment z całej trójki prowadzi grodzisko w Tumie (52% głosów). Drugie są Groty Nagórzyckie (25%), a trzecie łódzkie Monopolis (23%).

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama