Reklama

Reklama

Trzeci pas na autostradzie A2 między Łodzią a Warszawą. Na jakim etapie jest inwestycja?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

Trzeci pas na autostradzie A2 między Łodzią a Warszawą. Na jakim etapie jest inwestycja? - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto GDDKiA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie Kierowcy, którzy często podróżują na odcinku Łódź – Warszawa na autostradzie A2, ponad rok temu usłyszeli dobrą wiadomość – pomiędzy miastami na tej trasie powstanie trzeci pas ruchu. Na jakim etapie jest projekt i czy można mówić już o konkretnym terminie rozpoczęcia prac? Znamy odpowiedź.

Reklama

Rozbudowa pasa na A2 na odcinku Łódź-Warszawa

Odcinek pomiędzy Łodzią a Warszawą na A2 wielu podróżujących przyprawia o ból głowy. W godzinach szczytu wyzwaniem jest sprawne „wydostanie się” z Łodzi, natężenie ruchu jest duże aż do samej stolicy – w której, naturalnie, również trafimy na korki. W 2021 roku zapadła decyzja środowiskowa, dzięki której można było wkoczyć w kolejny etap prac nad projektem rozbudowy i poszerzenia tego odcinka o dodatkowy, trzeci pas. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, przewidywany czas realizacji to lata 2022-2026. O postępy w realizacji zapytaliśmy przedstawiciela urzędu. 

„Jeśli chodzi o budowę trzeciego pasa ruchu na autostradzie A2 między Łodzią i Warszawą, jesteśmy na etapie uzgadniania programu inwestycji, zatem na tę chwilę za jest za wcześnie, aby mówić o projekcie i terminie rozpoczęcia prac budowlanych” – poinformował Maciej Zalewski z działu do spraw komunikacji społecznej GDDKiA. 

Rozbudowa autostrady A2 na niemal 90-kilomwtrowym odcinku pomiędzy województwem łódzkim a mazowieckim zakłada poszerzenie o trzeci pas 46 kilometrów tej trasy - na odcinku od od granicy województw łódzkiego i mazowieckiego do węzła Konotopa. Projekt ma obejmować też rozbudowę Miejsc Obsługi Podróżnych w Baranowie oraz Brwinowie. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy