Reklama

Reklama

Czas rozpocząć sezon biegowy w Łodzi. Bieg Fabrykanta już 28 sierpnia!

Opublikowano: pon, 23 sie 2021 20:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

ŁSSE Do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wracają biegi: Fabrykanta, Grohmana i Małego Fabrykanta. Przed nami wyjątkowa, bo już 10. edycja Biegu Fabrykanta. Warto podkreślić, że będzie to pierwszy uliczny bieg w Łodzi po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Jubileuszowy Bieg Fabrykanta od mili do 10 km

10. Bieg Fabrykanta odbędzie się już 28 sierpnia. W ramach imprezy rozegrane zostaną biegi dla dzieci oraz Bieg Grohmana na dystansie jednej mili. Będą to pierwsze uliczny bieg w Łodzi po roku przerwy! 

Limit uczestników w tegorocznym Biegu Fabrykanta wynosi 500 biegaczy. W uzyskaniu rezultatów na trasie pomagać będą pacemakerzy, którzy poprowadzą grupy na czasy: 40, 45, 50, 55, 60 minut. 

- Co roku na koniec wakacji w swój kalendarz startów wpisany mam Bieg Fabrykanta, który wygrałem dwukrotnie – mówi Krzysztof Pietrzyk, który stanie na starcie po raz dziesiąty. – Ciekawa trasa, kameralna atmosfera, biegi towarzyszące, start i meta na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i oryginalny medal to atut Biegu Fabrykanta. Fajnie jest też obserwować jak, na przestrzeni dekady, bieg się rozwija wraz ze zmianami na terenach Księżego Młyna.

– To dla mnie wyjątkowy wyścig, ponieważ jubileuszowy. Spotykamy się z biegaczami na Księżym Młynie już po raz 10. Gdy zaczynaliśmy w 2011 roku nie spodziewałem się, że impreza zostanie tak ciepło przyjęta przez uczestników i osiągnie takie rozmiary. Wydarzenie cały czas się rozwija, na przestrzeni lat z bardzo lokalne stało się ogólnopolskim, a nawet startują zawodnicy z zagranicy – mówi Bartłomiej Sobecki, organizator biegu. 

Bieg Grohmana czyli szybka mila z akcją charytatywną 

Od 4 lat, podczas Biegu Fabrykanta, odbywa się rywalizacja na dystansie jednej mili w ramach Biegu Grohmana, którego inicjatorem jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. 

Wydarzenie to przyciąga na start zarówno najszybszych zawodników w Polsce, których kuszą wysokie nagrody finansowe (1 miejsce – 1500 zł, 2 miejsce  – 1000 zł, 3 miejsce – 750 zł) jak i biegaczy, którzy chcą spróbować sił na tym nietypowym dystansie. Bieg Grohmana to nie tylko rywalizacja sportowa, gdyż od samego początku imprezie towarzyszy akcja charytatywna. W tym roku całe zebrane wpisowe zostaje podwojone przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i przekazane na rehabilitację podopiecznego Fundacji Promień Radości.

– Cieszymy się, że po roku przerwy spowodowanej pandemią w tym roku znów nasz kompleks przy Tymienieckiego w Łodzi będzie gościł miłośników biegania, właściwie w każdej kategorii wiekowej. Biegi w Łódzkiej Strefie łączą pokolenia, a nagrody trafiają nie tylko dla zwycięzców, ale także do potrzebujących. Co roku na starcie pojawia się kila tysięcy uczestników, a biegi wpisały się już na stałe w łódzką mapę biegów – mówi Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 

Biegi Małego Fabrykanta

W tym roku rywalizację w 10. Biegu Fabrykanta jako pierwsze rozpoczną dzieci, których zmagania zaczną się o godzinie 15:00. Na starcie stanie 200 uczestników, którzy będą rywalizować w czterech kategoriach wiekowych. Trasy biegów dziecięcych wyznaczone będą na urokliwym terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Dzieci startujące w biegach „Małego Fabrykanta” na mecie otrzymają pamiątkowe medale i słodki poczęstunek, a najlepsi statuetki. Bieg cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a limit uczestników został wyczerpany prawie na miesiąc przed zawodami. 

Bieg Fabrykanta Łódź. Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizacją Biegu Fabrykanta w dniu 28 sierpnia 2021 r. wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice: 

15:00 – 21:00

  • Tymienieckiego (od Kilińskiego do Magazynowej),
17:30 - 21:00

  • Targowa,
  • Fabryczna,
  • Magazynowa,
  • Plac Zwycięstwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy