Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC)
Jest to jedyna polisa, która ma charakter obowiązkowy i musi być wykupiona przez każdego kierowcę będącego właścicielem zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. Zakres ochrony OC jest taki sam u każdego ubezpieczyciela. OC gwarantuje ubezpieczonemu pokrycie szkód, które ten wyrządził względem innych uczestników ruchu lub rzeczy. Ochroną są objęte życie, zdrowie oraz mienie osób uczestniczących w zdarzeniu drogowym, które spowodujesz. Za brak ważnej polisy jest przewidziana kara finansowa uzależniona od okresu, w jaki pojazd pozostawał nieubezpieczony.
Autocasco (AC)
AC to ubezpieczenie, które zapewni Ci finansowe zadośćuczynienie w sytuacji, gdy Twój samochód lub jego elementy zostaną uszkodzone. W przeciwieństwie do OC autocasco nie jest obowiązkowe, a jego zakres ochrony dotyczy Ciebie, a nie uczestników wypadku. AC pokrywa szkody takie jak:
- zderzenie pojazdów, zderzenia z osobami, zwierzętami lub przedmiotami, uszkodzenia przez osoby trzecie,
- zdarzenia losowe (pożar, wybuch itp.),
- działanie czynników atmosferycznych,
- kradzież pojazdu lub jego części.
Assistance
Assistance to najczęściej pakiet oferowany do tradycyjnego ubezpieczenia OC. W jego skład wchodzi całodobowa pomoc w przypadku nagłej awarii samochodu lub stłuczki. Chodzi przede wszystkim o wsparcie techniczne takie jak, holowanie, dowiezienie benzyny lub doraźna pomoc na drodze. Assistance to ubezpieczenie dobrowolne (tutaj więcej informacji: http://ubezpieczenie24.org/co-obejmuje-ochron-assistance/ ), a więc może różnic się zakresem swojej ochrony zależnie od firmy, w której zaopatrzysz się w polisę. Przy zakupie pakietu warto negocjować i dążyć do jak największego rozszerzenia dostępnych usług.
NNW kierowców i pasażerów
NNW dla kierowców to polisa, która gwarantuje wypłatę zadośćuczynienia za następstwa nieszczęśliwych wypadków takich jak: uszkodzenia ciała, trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego. Zazwyczaj firmy oferują NNW w dwóch formach - dla kierowcy oraz pasażerów. Zawsze można też wykupić oba warianty i zapewnić sobie i najbliższym kompleksową ochronę.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Jeśli zainteresował Cię temat ubezpieczeń komunikacyjnych, wejdź na stronę: http://ubezpieczenie24.org/category/ubezpieczenia-komunikacyjne/Znajdziesz tam wszystko, co powinieneś wiedzieć o polisach oraz ciekawe porady, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniej polisy.
Podsumowanie
Jak widzisz, kierowcy w Polsce mają dosyć duże możliwości zabezpieczenia siebie oraz swoich pasażerów przed konsekwencjami wypadków i niespodziewanych zdarzeń. Pamiętaj jednak, by przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej dokładnie przeczytać OWU (Ogólne Warunki Umowy), w których znajdziesz szczegółowy zakres polisy oraz wszelkie wyłączenia z odpowiedzialności.Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.