Coaching – jak zdobyć praktyczne przygotowanie?
Definicja coachingu przez ostatnie lata zmieniała się w sposób płynny wraz ze zmianami zachodzącymi w świadomości, potrzebach i problemach odbiorców. Dziś coaching uważany jest za połączenie mentoringu i psychologii. Może mieć zastosowanie w różnych obszarach rozwoju osobistego i zawodowego – między innymi w firmach, do przekazywania wsparcia w swoim zespole, motywowania czy rozwiązywania problemów z klientami.Warto podkreślić, że aby zacząć prowadzić coaching, nie trzeba mieć konkretnego wykształcenia czy ukończonych kursów lub szkoleń. W tym zawodzie najważniejsze są kompetencje i cechy osobowości, które pozwalają dobrze słuchać, rozumieć, analizować i doradzać. Oprócz tego typu cech, do efektywnego coachingu potrzebne jest także praktyczne przygotowanie.
Studia podyplomowe WSB-NLU
Choć do prowadzenia coachingu nie trzeba kończyć studiów ani mieć przygotowania psychologicznego, to jednak studia podyplomowe na kierunku coaching są jednym z najlepszych sposobów zyskania nie tylko kompetencji, ale także praktycznych umiejętności w tej dziedzinie. Wybierając studia podyplomowe na uczelni WSB-NLU, zyskujesz dostęp do wiedzy przekazywanej przez wysokiej klasy ekspertów, psychologów i praktyków, którzy stawiają przede wszystkim na naukę umiejętności, a nie teorii.Dlaczego warto zdecydować się na studia podyplomowe na kierunku coaching na uczelni WSB-NLU? Ponieważ to doskonały wybór nie tylko dla osób, które chcą zajmować się coachingiem zawodowo. Umiejętności i kompetencje zdobyte w toku studiów okażą się nieocenioną pomocą także na stanowiskach specjalistów HR, trenerów biznesu, sportowych trenerów, ale także liderów zespołów i wszystkich, którzy chcą nauczyć się szeroko rozwiniętego rozwoju i mentoringu.
WSB-NLU to nowoczesna uczelnia, która daje możliwości kształcenia nawet osobom aktywnym zawodowo. Najbardziej innowacyjne w Polsce studia w formule RealTime Online pozwalają studiować na odległość zarówno na zjazdach wykładowych, jak i ćwiczeniowych czy zaliczeniowych. To możliwość rozwoju bez zaniedbywania innych obowiązków!
– Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.