reklama
reklama

Dodatkowe środki na działalność łódzkich przedsiębiorców - skąd je pozyskać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dodatkowe środki na działalność łódzkich przedsiębiorców - skąd je pozyskać - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Truizmem jest stwierdzenie, że prowadzenie działalności gospodarczej wymaga środków finansowych. Pytanie, na które warto poznać odpowiedź, dotyczy tego, jak je zdobyć. Oto kilka propozycji dla przedsiębiorców z Łodzi poszukujących dodatkowego źródła gotówki.
reklama

Kredyt

W banku można zaciągnąć kredyt inwestycyjny i gotówkowy albo otworzyć elastyczną linię kredytową. Dostępność różnych rozwiązań pozwala na ich dopasowanie do określonych potrzeb i możliwości firmy, a atrakcyjne warunki finansowe sprawiają, że kredyty bankowe są dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw. Problemem może być natomiast samo otrzymanie kredytu.

Aby wniosek o przyznanie kredytu został pozytywnie rozpatrzony przez bank, przedsiębiorca musi spełnić wiele warunków. Dotyczą one przede wszystkim sytuacji finansowej firmy – jeżeli zyski są niewielkie, nie należy się spodziewać, że bank udzieli dużego kredytu. Ponadto banki niechętnie współpracują z podmiotami o niewielkim stażu i młodymi przedsiębiorcami w wieku 18-22 lat.

Pożyczka

Jeżeli bank odrzucił wniosek kredytowy lub z góry wiadomo, że to zrobi, przedsiębiorstwa z Łodzi (i nie tylko) mogą skorzystać z pożyczek oferowanych przez firmy z sektora pozabankowego. Warto je polecić w szczególności w nagłych sytuacjach, gdy od ręki trzeba zdobyć dodatkową gotówkę. Trzeba jednak pamiętać, że pożyczki udzielane przez firmy z sektora pozabankowego są relatywnie drogie. Poszukując interesującej oferty, można posłużyć się internetową porównywarką sowafinansowa.pl, która gromadzi pożyczki dziesiątek firm.

Programy rządowe i unijne

Dofinansowania na otwarcie firmy dla bezrobotnych czy osób z obszarów wiejskich, dotacje z funduszy europejskich, refundacje za zatrudnienie pracowników, bony na innowacje, pomoc de minimis – to tylko część przykładowych rozwiązań skierowanych do przedsiębiorców, którzy poszukują wsparcia na założenie, rozwój czy prowadzenie działalności gospodarczej. Warto przejrzeć dostępne możliwości, wybierając te, które są najlepiej dopasowane do specyfiki danej działalności i potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

Emisja papierów dłużnych

Akcje, obligacje, weksle, czeki, bony, listy zastawne czy warranty to najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane przez przedsiębiorców papiery dłużne, które pozwalają na pozyskanie środków finansowych z ryku kapitałowego. Każdy z nich ma określoną specyfikę i wymaga spełnienia stosownych formalności, dlatego firmy, które chcą posłużyć się papierami dłużnymi, korzystają w tym celu ze wsparcia specjalistów.

Fundusze venture capital

Z myślą o przedsiębiorstwach poszukujących środków na rozwój powstały fundusze venture capital, które inwestują w wybrane przedsięwzięcia w zamian za ustalone korzyści, np. odsprzedaż akcji czy udział w zyskach. Współpracę z funduszami venture capital często podejmują przedsiębiorstwa z sektora najnowszych technologii, biotechnologii czy finansów, które znajdują się w początkowym stadium rozwoju.

Fundusze private equlity

Podczas gdy fundusze venture capital przeznaczają środki przede wszystkim na firmy, które znajdują się w początkowej fazie rozwoju, fundusze private equlity są skierowane do przedsiębiorstw z ugruntowaną pozycją, istniejących na rynku od kilku lat. W związku z tym są to inwestycje mniejszego ryzyka, a co za tym idzie, obciążone mniejszymi kosztami.

Aniołowie biznesu

Aniołami biznesu nazywa się osoby prywatne, które w zamian za określone korzyści przeznaczają własny kapitał na wsparcie dobrze rokujących i rozpoczynających bądź planujących działalność przedsiębiorstw.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama