reklama
reklama

Dom, działka, mieszkanie na sprzedaż- jak sprawdzić, kto jest zameldowany?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dom, działka, mieszkanie na sprzedaż- jak sprawdzić, kto jest zameldowany? - Zdjęcie główne

Dom, działka, mieszkanie na sprzedaż- jak sprawdzić, kto jest zameldowany?

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskieSprzedaż nieruchomości to duże wyzwanie. Dziś dom, działka czy mieszkanie stanowią niemałą lokatę kapitału. Dlatego do procesu sprzedaży warto się przygotować. Po pierwsze od strony prawnej. Po drugie- warto zorientować się w aktualnej sytuacji na rynku. Przeglądając ogłoszenia o sprzedaży, zrozumiemy, ile pieniędzy, możemy zażądać za nasz dom, przytulne mieszkanie lub działkę.
reklama

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jak sprawdzić kto jest zameldowany w interesującej nas nieruchomości?
  • Sprzedajemy mieszkanie- czego się wystrzegać?
Kiedy decydujemy się na sprzedaż mieszkania, domu lub działki, musimy przygotować się na sporo formalności. Najlepiej skorzystać z pomocy biura nieruchomości, ponieważ wszelkie kwestie formalne zostaną załatwione przez naszego agenta. W przypadku samodzielnej sprzedaży mieszkania, musimy pamiętać o tym, że formalnościami będziemy musieli, zając się sami.

Wystawiasz mieszkanie na sprzedaż- czy jesteś dobrze przygotowany?

Dając ogłoszenie „sprzedam mieszkanie”, często nawet nie sprawdzamy aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości. Kierując się własnym interesem, chęcią wzbogacenia się lub sentymentem, nierzadko nie zauważamy, że przedstawiona przez nas oferta jest zawyżona. Bardzo często wydaje nam się, że oferowany przez nas wyjątkowy apartament o wysokim standardzie lub rozkładowe mieszkanie, to prawdziwa gratka dla kupujących. Nie zauważamy jednak mankamentów naszej oferty. Dziś liczy się to czy oferujemy lokal usytuowany na strzeżonym osiedlu z miejscem w garażu podziemnym. Tak ważna dla sprzedającego oddzielna kuchnia wcale nie musi cieszyć się zainteresowaniem kupujących. Często też staramy się w pewien sposób kolorować rzeczywistość i nie pisać wprost, że w mieszkanie jest nieruchomością do generalnego remontu. Dlatego zakładając początkową cenę sprzedaży, zawsze zostawmy sobie pewien margines bezpieczeństwa. Mieszkania z rynku wtórnego zwykle sprzedają się o kilkanaście procent takiej niż zakładała ich cena początkowa.

reklama

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

To pytanie dręczy niejednego kupującego. Każda opcja ma swoje wady i zalety. Wszystko zależy od naszych potrzeb i od tego, co aktualnie oferuje nam rynek nieruchomości.  Jeśli szukamy mieszkania na wysokim parterze jedenastopiętrowego budynku, możemy bardziej penetrować rynek wtórny. Jednak w tym przypadku istotne stanie się pytanie jak sprawdzić kto jest zameldowany? Nikt przecież nie chce kupić nieruchomości razem z niechcianym lokatorem. Pułapek może być więcej, dlatego kupując mieszkanie z rynku wtórnego, musimy wnikliwie sprawdzić stan prawny nieruchomości.

1-pokojowe mieszkanie- sposób na pomnażanie majątku

Niewielkie 1-pokojowe mieszkanie idealnie nadaje się jako inwestycja pod wynajem. Jak wiadomo wynajem nie wymaga dużego wysiłku, a przynosi nam stały comiesięczny dochód.  Z drugiej strony może to być dobra okazja na zakup mieszkania przed ślubem w celu zabezpieczenia się na przyszłość. Kawalerki są jednymi z najchętniej kupowanych nieruchomości. Ich metraż waha się od 20 do nawet 30 metrów kwadratowych. Układ często pozwala na taką aranżację mieszkania, że lokal bez trudu może funkcjonować jako mieszkanie ze sztucznie wydzielonym drugim pokojem.

reklama

Dwupokojowe mieszkanie – dla kogo to najlepsze rozwiązanie?

W tym przypadku najważniejszy jest układ lokalu. Niestety część deweloperów proponuje mieszkania, które swoim układem mogą nas tylko odstraszyć, mimo, że ich niezaprzeczalnym atutem jest na przykład świetna lokalizacja lub fakt, że mieszkanie znajduje się na wysokim piętrze i ma do dyspozycji duży taras z widokiem.

Czy trzypokojowe mieszkanie to luksus nie dla każdego?

W dobie galopujących cen mieszkań śmiało możemy stwierdzić, że z punktu widzenia ceny jest to pewnego rodzaju luksus. Jednak przyglądając się bliżej ofercie developerów, zauważymy, że 3-pokojowe mieszkania nie są wcale metrażowo tak duże jak mogłoby nam się wydawać. Coraz częściej spotkamy mieszkania z trzema pokojami, których metraż nie przekracza 60 metrów kwadratowych. Dlatego decydując się na takie mieszkanie często wcale nie kupujemy tak dużego mieszkania jak w przedwojennej kamienicy.  W takiej sytuacji dom lub działka mogą okazać się lepszą inwestycją.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama