Reklama

Reklama

Dzięki programowi Rossmanna przekazano 5 mln zł dla organizacji wspierających kobiety

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Rossmann

Dzięki programowi Rossmanna przekazano 5 mln zł dla organizacji wspierających kobiety - Zdjęcie główne

Program „Pomagamy jak umiemy” realizowany jest w Rossmannie od 2017 r. | foto Rossmann

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Program „Pomagamy jak umiemy” realizowany jest w Rossmannie od 2017 r. Podczas czterech pierwszych edycji, udało się dotrzeć z pomocą o wartości 18,5 mln zł do ponad 600 organizacji w całej Polsce. W tym roku, dzięki klientom skanującym podczas zakupów aplikację Rossmann, zebrano kolejne 5 mln zł – dla organizacji wspierających kobiety.

Reklama

Rossmann realizuje program od 5 lat

Tegoroczna, piąta edycja, jest jubileuszowa. Rossmann chciał, aby była inna od wcześniejszych, dlatego od 2021 r. realizuje akcję „Pomagamy jak umiemy kobietom”. Do współpracy zaproszono 60 organizacji działających na rzecz kobiet, które na co dzień:   

  • organizują pomoc psychologiczną, prawną, a niekiedy również medyczną dla kobiet doświadczających przemocy;
  • wspierają samotne mamy, w tym także nastoletnie – oferując im schronienie i pomoc w znalezieniu pracy i mieszkania;
  • organizują pomoc wytchnieniową dla niezwykle obciążonych psychicznie opiekunek chorych i niepełnosprawnych dzieci, które bardzo często nie pozwalają sobie nawet na skromne przyjemności, jak wyjście na spacer czy do fryzjera;
  • walczą z ubóstwem menstruacyjnym;
  • organizują mieszkania treningowe, umożliwiają kontynuację nauki, a także pomoc w znalezieniu pracy dziewczętom opuszczającym placówki pieczy zastępczej.

Pomoc m.in. na rzecz łódzkich organizacji

Ze wsparcia skorzystały również łódzkie organizacje: Fundacja Centrum Praw Kobiet/Oddział w Łodzi i Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja" dla Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej.

W tym roku, oprócz wsparcia rzeczowego, w postaci środków higieny osobistej, podpasek, tamponów, chemii domowej, pieluszek i kaszek dla dzieci Rossmann przekazał darowizny finansowe na realizację konkretnych projektów wskazanych przez współpracujące z firmą organizacje.

Dzięki tym pieniądzom w 2021 r. udało się m.in:

  • wydłużyć z 6 do 12 godzin pracę infolinii dla ofiar przemocy Niebieska Linia oraz uruchomić portal, na którym można szukać wsparcia, informacji czy wziąć udział w webinarach;
  • zatrudnić opiekunki i opiekunów medycznych, którzy poprzez Fundację Ktoś oraz Fundację Między Niebem a Ziemią pomogli kilkudziesięciu rodzinom osób zależnych, oferując swój czas, wiedzę oraz wsparcie;
  • nawiązać współpracę z prawie 100 szkołami w całej Polsce – i razem z Kulczyk Foundation rozpocząć realizację pilotażowego programu przeciwdziałającemu ubóstwu menstruacyjnemu w Polsce;
  • wesprzeć Fundację Po Drugie, która wybuduje dom dla samotnych nastoletnich mam.
Na początku 2022 r. ruszy kolejna edycja „Pomagamy jak umiemy Kobietom”. Pamiętajmy, że każde zakupy w Rossmannie, w trakcie których zeskanujemy swoją kartę w aplikacji Rossmann PL zwiększają pulę pomocy przekazanej przez Rossmanna wybranym organizacjom. Klienci sami zdecydują komu będą przekazywać uzbierane na koncie punkty CSR, listę organizacji biorących udział w „Pomagamy jak umiemy Kobietom” poznamy w styczniu 2022 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy