Reklama

Reklama

Jak urządzić małą garderobę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak urządzić małą garderobę? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Garderoba to niezwykle przydatne pomieszczenie, w którym możemy przechowywać wszystkie nasze ukochane ubrania, buty i dodatki. Dlatego nawet jeżeli jej metraż jest niewielki to jeżeli urządzimy ją w przemyślany sposób, z pewnością stanie się jednym z naszych ulubionych wnętrz. W jaki sposób ją urządzić? Podpowiadamy.

Reklama

Od czego zacząć urządzanie małej garderoby?

Pierwszym krokiem powinno być ustalenie wymiarów pomieszczenia, aby wiedzieć, na jakie wyposażenie możemy sobie pozwolić. Na przykład na drążek z wieszakami potrzebujemy minimum 60 cm głębokości, natomiast na półki – może być to znacznie mniej. Następnie zastanówmy się, czy nasza garderoba jest osobnym pomieszczeniem, czy może jest połączona sypialnią. W tym drugim przypadku musimy wybrać, czy chcemy, aby była ona otwarta na sypialnie, czy może zamknięta. Jeśli tak, to w jaki sposób. Do wyboru mamy np. drzwi przesuwne, czy kotary.

Rozplanowanie mebli

Mała garderoba to niewiele miejsca dyspozycji, dlatego meble musimy tak poustawiać, aby w 100% wykorzystać możliwości, jakie daje nam to wnętrze. Zastanówmy się, ile miejsca potrzebujemy na wieszaki i drążek — czy wystarczy nam jeden, krótki drążek, czy może kilka. Zależy to głównie od tego, jakie ubrania przechowujemy na wieszakach i ile ich mamy. Jeżeli większość ubrań wieszamy – będziemy potrzebować przynajmniej kilku drążków, ale jeśli wieszamy wyłącznie płaszcze, sukienki i koszule, których do tego mamy niewiele, może wystarczy nam jeden lub dwa drążki. Następnie musimy zastanowić się, ile potrzebujemy półek i jakie powinny mieć one wymiary. Przechowujemy na nich wszelkiego rodzaju swetry, które na wieszaku mogą ulec rozciągnięciu, natomiast inne elementy garderoby możemy wieszać jak i trzymać złożone na półkach. Dlatego w tym momencie musimy zdecydować, w jaki sposób chcemy przechowywać poszczególne elementy garderoby i na tej podstawie zdecydować ile potrzebujemy półek, a ile drążków. Kolejnym elementem są szuflady lub ewentualne kosze na bieliznę.

Oświetlenie i dekoracja

Małe garderoby zazwyczaj nie mają okien, dlatego odpowiednio dobrane oświetlenie jest szczególnie ważne. Wybierzmy tradycyjne, sufitowe lampy wyposażone w żarówkę, która imituje jak najbardziej naturalne światło, które nie będzie przekłamywać kolorów. Listwy LED zamocowane na przykład na spodzie drążków, czy w szufladach, miejscowo oświetlą nam wybrane elementy. Zamontujmy również lustro, powinno być ono na tyle duże, aby bez problemu móc się w nim w całości przeglądać. Jeżeli z powodu braku miejsca nie mamy możliwości umieszczenia go na ścianie, możemy zamocować je na przykład na drzwiach garderoby, a jeżeli jest ona otwarta to w sypialni.

Artykuł powstał przy współpracy z https://home.morele.net.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE