Reklama

Reklama

Jak urządzić małą garderobę?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jak urządzić małą garderobę? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Garderoba to niezwykle przydatne pomieszczenie, w którym możemy przechowywać wszystkie nasze ukochane ubrania, buty i dodatki. Dlatego nawet jeżeli jej metraż jest niewielki to jeżeli urządzimy ją w przemyślany sposób, z pewnością stanie się jednym z naszych ulubionych wnętrz. W jaki sposób ją urządzić? Podpowiadamy.

Od czego zacząć urządzanie małej garderoby?

Pierwszym krokiem powinno być ustalenie wymiarów pomieszczenia, aby wiedzieć, na jakie wyposażenie możemy sobie pozwolić. Na przykład na drążek z wieszakami potrzebujemy minimum 60 cm głębokości, natomiast na półki – może być to znacznie mniej. Następnie zastanówmy się, czy nasza garderoba jest osobnym pomieszczeniem, czy może jest połączona sypialnią. W tym drugim przypadku musimy wybrać, czy chcemy, aby była ona otwarta na sypialnie, czy może zamknięta. Jeśli tak, to w jaki sposób. Do wyboru mamy np. drzwi przesuwne, czy kotary.

Rozplanowanie mebli

Mała garderoba to niewiele miejsca dyspozycji, dlatego meble musimy tak poustawiać, aby w 100% wykorzystać możliwości, jakie daje nam to wnętrze. Zastanówmy się, ile miejsca potrzebujemy na wieszaki i drążek — czy wystarczy nam jeden, krótki drążek, czy może kilka. Zależy to głównie od tego, jakie ubrania przechowujemy na wieszakach i ile ich mamy. Jeżeli większość ubrań wieszamy – będziemy potrzebować przynajmniej kilku drążków, ale jeśli wieszamy wyłącznie płaszcze, sukienki i koszule, których do tego mamy niewiele, może wystarczy nam jeden lub dwa drążki. Następnie musimy zastanowić się, ile potrzebujemy półek i jakie powinny mieć one wymiary. Przechowujemy na nich wszelkiego rodzaju swetry, które na wieszaku mogą ulec rozciągnięciu, natomiast inne elementy garderoby możemy wieszać jak i trzymać złożone na półkach. Dlatego w tym momencie musimy zdecydować, w jaki sposób chcemy przechowywać poszczególne elementy garderoby i na tej podstawie zdecydować ile potrzebujemy półek, a ile drążków. Kolejnym elementem są szuflady lub ewentualne kosze na bieliznę.

Oświetlenie i dekoracja

Małe garderoby zazwyczaj nie mają okien, dlatego odpowiednio dobrane oświetlenie jest szczególnie ważne. Wybierzmy tradycyjne, sufitowe lampy wyposażone w żarówkę, która imituje jak najbardziej naturalne światło, które nie będzie przekłamywać kolorów. Listwy LED zamocowane na przykład na spodzie drążków, czy w szufladach, miejscowo oświetlą nam wybrane elementy. Zamontujmy również lustro, powinno być ono na tyle duże, aby bez problemu móc się w nim w całości przeglądać. Jeżeli z powodu braku miejsca nie mamy możliwości umieszczenia go na ścianie, możemy zamocować je na przykład na drzwiach garderoby, a jeżeli jest ona otwarta to w sypialni.

Artykuł powstał przy współpracy z https://home.morele.net.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE