Reklama

Jaki wybrać licznik rowerowy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jaki wybrać licznik rowerowy? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Licznik rowerowy jest jednym z najczęściej wybieranych akcesoriów. Za jego pomocą możliwe jest mierzenie postępów rowerzysty, czyli przebytego dystansu, czasu jego pokonania oraz prędkości. Na rynku dostępne są różne rodzaje liczników rowerowych? Który z nich wybrać? Podpowiadamy!

Polacy bardzo chętnie korzystają z aktywności fizycznej, jaką jest jazda na rowerze. Dzięki niej można zadbać o prawidłową pracę układu krążenia, kręgosłup, a także mięśnie. Ponadto regularna jazda na rowerze umożliwia spalanie zbędnych kalorii. Rowerzystów interesuje zatem, jaki dystans pokonali i w jakim czasie. To bardzo ważne dane, które pozwalają monitorować postępy, a co więcej - podejmować próby pokonywania własnych rekordów. Do tego celu przydaje się właśnie licznik rowerowy. O tym, jakie są ich rodzaje, dowiesz się z dalszej części tekstu.

Jaki licznik rowerowy wybrać?

Korzystanie z licznika rowerowego pozwala na stałe monitorowanie zasadniczych parametrów dotyczących jazdy. Dostępne w sprzedaży rozwiązania różnią się od siebie sposobem połączenia, a także możliwościami. Przekonajmy się więc, jaki rodzaj licznika wybrać.

Licznik przewodowy

Podstawowym rozwiązaniem do mierzenia postępów w trakcie jazdy jest przewodowy licznik rowerowy. Jego działanie opiera się na przymocowaniu magnesu na którejś ze szprych koła oraz jednostki zbierającej dane przyczepionej do widelca. W trakcie obrotu elementy te spotykają się ze sobą, co skutkuje przesłaniem sygnału do licznika. Jest on wysyłany przewodowo, dlatego znika ryzyko zakłócenia transferu danych.

Licznik przewodowy jest najtańszym rodzajem. Jego zadaniem jest zbieranie podstawowych danych: prędkości, ilości przejechanych kilometrów, czasu, a także prezentowanie daty i godziny. Bardzo ważne, aby podczas jego montażu odpowiednio poprowadzić przewód. Powinien on biec w taki sposób, aby nie przeszkadzać w trakcie jazdy, a także, żeby nie doszło do jego uszkodzenia.

Licznik bezprzewodowy

Drugą bardzo ciekawą propozycją i coraz chętniej wybieraną jest bezprzewodowy licznik rowerowy. Działa on na takiej samej zasadzie, jak wyżej wymieniony, jednak zmienia się sposób transferu danych. W tym przypadku jest on wysyłany falami radiowymi.

Montaż licznika bezprzewodowego jest łatwiejszy, niż wcześniej omawianego. Przede wszystkim znika potrzeba prowadzenia przewodu. Wystarczy przymocować magnes, jednostkę zbierającą i wysyłającą sygnał oraz sam licznik.

Komputer rowerowy

Osoby, którym zależy na bardziej zaawansowanych funkcjach i wyglądzie, warto, aby skorzystały z komputerów rowerowych. Są one wyposażone w większe wyświetlacze, które prezentują mnóstwo danych. Przydatne w przypadku takich rozwiązań są wbudowane moduły GPS. Możliwe jest więc bardzo dokładne śledzenie trasy. Co więcej, dane z komputerów rowerowych mogą być synchronizowane z aplikacjami na smartfony.

Komputer rowerowy umożliwia zbieranie większej ilości informacji o jeździe oraz samym użytkowniku. Na rynku dostępna jest duża liczba czujników (np. tętna), które podłącza się za pomocą protokołu ANT+ lub Bluetooth. To w znacznym stopniu rozszerza możliwości komputera.

Duży wybór liczników rowerowych znajdziesz w rowerowym sklepie internetowym PGBikes: https://pgbikes.pl/

Podsumowanie

Licznik rowerowy to świetny gadżet, który zbiera dane o przejażdżkach. Wśród nich znajdują się informacje na temat liczby przejechanych kilometrów, czasu ich pokonania, prędkości, czy też kadencji. Dostępne na rynku liczniki to modele przewodowe, bezprzewodowe, a także bardziej zaawansowane komputery. Decydując się na wybór któregoś z nich, warto rozważyć sposób montażu oraz zakres potrzebnych funkcji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE