Reklama

Reklama

Kupno OC w porównywarce ubezpieczeń – czy to się opłaca?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Kupno OC w porównywarce ubezpieczeń – czy to się opłaca? - Zdjęcie główne

Porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych | foto Materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Ubezpieczenie można kupić u agenta ubezpieczeniowego, w placówce lub na stronie ubezpieczyciela, a także w porównywarce ubezpieczeń. To ostatnie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego tak wielu kierowców decyduje się na skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń? Jakie zalety ma to narzędzie?

Reklama

Każdy właściciel samochodu może spodziewać się dnia, w którym ubezpieczenie jego pojazdu dobiegnie końca. Najprawdopodobniej już dwa tygodnie wcześniej rozdzwoni się telefon. To ubezpieczyciele będą kontaktować się w sprawie polisy OC. Jeśli jednak właściciel auta nic nie zrobi, to jego ubezpieczenie zostanie automatycznie przedłużone, a on będzie musiał za nie zapłacić. Jeśli jesteś ciekawy, jak kwestia opłat wygląda u poszczególnych ubezpieczycieli, to informacje na ten temat znajdziesz w poradniku https://mubi.pl/poradniki/oplata-za-ubezpieczenie/.

Jak korzystać z porównywarki ubezpieczeń?

Na podstawie porównywarki Mubi sprawdzimy, jak działa to narzędzie. Oczywiście pierwszą czynnością, którą powinien zrobić właściciel samochodu poszukujący ubezpieczenia, to wejście na stronę porównywarki. Następnie po wciśnięciu przycisku “Oblicz OC/AC” zostanie on przeniesiony do kalkulatora ubezpieczeń. Co tam znajdzie?

Aby przeprowadzić kalkulację, trzeba wypełnić formularz. Dlaczego jest to takie istotne? Ubezpieczyciele potrzebują danych, na których podstawie będą mogli oszacować ryzyko ubezpieczeniowe, czyli prawdopodobieństwo spowodowania szkody. Oczywiście im będzie ono większe, tym wysokość składki OC będzie wyższa!

Po wypełnieniu formularza na ekranie wyświetli się lista ofert ubezpieczenia. Będzie ona uporządkowana od tej najtańszej. Kierowca może posortować oferty ze względu na zakres ochrony, jaki go interesuje. Bez problemu znajdzie więc także pakiety OC + AC, a także te z dodatkowym NNW i assistance.

Po wyborze ubezpieczenia OC lub pakietu ubezpieczeń należy dokonać płatności. Po jej potwierdzeniu polisa trafi na skrzynkę mailową. Ubezpieczony może ją wydrukować lub pozostawić w postaci cyfrowej.

Pytania w formularzu porównywarki

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ubezpieczyciele potrzebują informacji, by wyliczyć wysokość składki OC i przedstawić ofertę. Dlatego w porównywarce ubezpieczeń Mubi pojawiają się pytania z 3 głównych kategorii:
•    szczegóły dotyczące pojazdu,
•    użytkowania pojazdu,
•    informacje o właścicielu (właścicielach) i dodatkowych kierowcach.

Jednak na samym początku użytkownik musi zaznaczyć, jakie ubezpieczenia komunikacyjne go interesują oraz czy szuka ubezpieczenia na samochód czy na motocykl. A czego dotyczą poszczególne pytania w formularzu?

W formularzu Mubi kierowca najpierw musi określić model samochodu, który chce ubezpieczyć. Wybiera więc z listy najpierw rok produkcji, markę, rodzaj paliwa, pojemność silnika i wersję. Następnie trzeba odpowiedzieć na pytania dotyczące przebiegu, miejsca parkowanie i użytkowania auta za granicą. W trzeciej części pojawiają się pytania o historię ubezpieczenia, stan cywilny, posiadanie dzieci poniżej 26 roku życia czy datę otrzymania prawa jazdy – wylicza Tomasz Sowa redaktor w mubi.pl

Niektórych użytkowników może dziwić, dlaczego ubezpieczyciele pytają choćby o posiadanie małych dzieci. Statystyki pokazują, że rodzice niemowląt lub kilkuletnich pociech jeżdżą z bezpieczniej i rzadziej są sprawcami wypadków i kolizji.

Jakie są zalety porównywarki ubezpieczeń?

Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń jest darmowe. Aby przeprowadzić kalkulacje i otrzymać oferty nie trzeba także podawać nr PESEL czy numeru rejestracyjnego samochodu. Za to dużym zaletami jej są:
•    oferty ubezpieczeń od różnych ubezpieczycieli w jednym miejscu,
•    możliwość kupna polisy 24/7, nawet w święta i dni wolne od pracy,
•    kupno polisy bez wychodzenia z domu,
•    przejrzysty i szybki do wypełniania formularz,
•    możliwość kontaktu z ekspertem w razie problemów z wyborem polisy,
•    brak konieczności podawania danych osobowych do przeprowadzenia kalkulacji,
•    możliwość powrotu do wypełniania formularza w dowolnej chwili.

Z zakupem ubezpieczenia jest jak z kupnem innych produktów. Powinno się porównywać różne oferty, by wybrać tę najlepszą. W przypadku OC zawsze jest to ta o najniższej cenie, ponieważ zakres tego ubezpieczenia reguluje ustawa. Zakres jest więc taki sam u każdego ubezpieczyciela. Z kolei dodatkowe ubezpieczenia wymagają poznania także warunków, gdyż mogą się one różnić zależnie od wariantu.

Najlepiej przekonaj się sam o zaletach porównywarki ubezpieczeń, wchodząc na stronę https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/. Sprawdź sobie ubezpieczenie, a może znajdziesz dużo tańsze, niż masz obecnie! Podsumowując, czy kupno ubezpieczenia OC w porównywarce się opłaca? Zdecydowanie tak!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy