reklama

Leasing samochodu - 5 korzyści dla firmy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Leasing samochodu - 5 korzyści dla firmy - Zdjęcie główne

Leasing samochodu - 5 korzyści dla firmy | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskieLeasing to chętnie wybierana przez przedsiębiorców nowoczesna forma finansowania, która niesie za sobą wiele korzyści. Dowiedz się, jak wiele możesz skorzystać i poznaj 5 najistotniejszych zalet tego rozwiązania! Leasing obejmuje umowę pomiędzy klientem (leasingobiorcą) a firmą leasingową (leasingodawcą), opierającą się na użytkowaniu wybranego środka trwałego w zamian za opłacanie miesięcznych rat. Opcja ta wiąże się z wieloma korzyściami - jeżeli do tej pory zastanawiałeś się, czy warto wziąć firmowe auto w leasing, poznanie jego zalet z pewnością pomoże ci podjąć właściwą decyzję.

Uproszczone procedury i minimum formalności 

W przeciwieństwie do kredytu, leasing dla firm nie jest formą wymagającą wielu dokumentów. Aby zawrzeć umowę, wystarczy jedynie posiadanie przy sobie dowodu osobistego, numeru NIP i REGON firmy oraz wpisu do ewidencji działalności gospodarczej bądź umowa spółki oraz wypis z KRS. W tym przypadku zabezpieczenie stanowi użytkowany pojazd, dlatego też nie musisz martwić się o konieczność przedstawienia innych zabezpieczeń. Najważniejszym z dokumentów jest umowa leasingu, zawierająca wszelkie informacje dotyczące praw i obowiązków obu stron podpisujących umowę, a także wszelkie koszty, jakie w okresie jej trwania będzie ponosić leasingobiorca.

Znaczna oszczędność czasu

Ze względu na brak konieczności załatwiania wielu formalności, leasingobiorca może zaoszczędzić wiele cennego czasu, który może poświęcić swojej firmie. Ze względu na fakt, że w okresie trwania umowy pojazd pozostaje własnością leasingodawcy, nie musi on tracić czasu na procedury związane z rejestracją auta czy kwestiami związanymi z wykupieniem ubezpieczenia. Niektóre firmy leasingowe, jak Vleasing.pl, proponują również dodatkowe udogodnienie swoim klientom, odpowiadając za okresowe przeglądy i niezbędne naprawy samochodu, co również pozwala zaoszczędzić wiele czasu. 

Brak konieczności angażowania znacznych ilości firmowych środków

Kupując samochód za gotówkę, należy liczyć się z dużym wydatkiem. Podobnie sprawa wygląda podczas zaciągania kredytu, kiedy bank wymaga wysokiego wkładu własnego. W przypadku leasingu obowiązuje opłata początkowa niskiej wartości - zazwyczaj wynosi ona od 0,5% do 10% wartości leasingowanego pojazdu. W zależności od wybranej firmy może również okazać się, że wkład własny będzie wynosił 0%.

Korzyści na tle podatkowym

Właściciele działalności gospodarczych decydujący się na leasing firmowego samochodu, mogą również wiele skorzystać pod względem podatkowym. Jest to legalny sposób optymalizacji kosztów - szczególnie wiele zalet niesie za sobą w tym przypadku leasing operacyjny, gdyż przedsiębiorca ma możliwość wliczenia w koszty przychodu zarówno wkładu własnego, opłaty za zawarcie umowy, rat leasingowych oraz innego rodzaju opłat, które zawarte zostały w umowie. W leasingu operacyjnym VAT wliczony zostaje w każdą z rat leasingowych, dzięki czemu nie trzeba opłacać jego pełnej wartości z góry. Wliczenie wymienionych kosztów do przychodów firmy sprawia, że podstawa opodatkowania ulega obniżeniu. 

Możliwość wykupu pojazdu po atrakcyjnej cenie po zakończeniu umowy

Kiedy umowa dobiegnie końca, leasingobiorca może zdecydować się zwrócić pojazd firmie leasingowej lub go wykupić, aby stał się własnością przedsiębiorstwa. Kwota wykupu zazwyczaj wynosi 1% jego wartości, jednak należy mieć na uwadze, że w przypadku zawarcia umowy leasingowej na krótszy okres, kwota wykupu może być wyższa. Decydując się na zwrot auta, leasingobiorca może też zawrzeć umowę na nowszy model, odpowiadający potrzebom jego firmy. 

Podsumowanie

Podsumowując - leasing samochodu auta to korzystne rozwiązanie ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy. Jest to prosty i wygodny sposób pozyskania niezbędnego dla przedsiębiorcy pojazdu, który przyczyni się do jej rozwoju, bez konieczności inwestowania dużych kwot pochodzących z firmowych środków.

Artykuł powstał w oparciu o źródła dostępne na stronie https://vleasing.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy