Reklama

Reklama

Maksymalna ochrona zdrowia dzięki pakietom medycznym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Maksymalna ochrona zdrowia dzięki pakietom medycznym - Zdjęcie główne

Maksymalna ochrona zdrowia dzięki pakietom medycznym

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Zdrowie mamy tylko jedno, więc należy je chronić w odpowiedni sposób. Każdy z nas ma prawo do korzystania z państwowej opieki zdrowotnej. To dlaczego tak wiele osób wybiera prywatny, indywidualny pakiet medyczny? Chociażby dlatego, żeby mieć większy komfort psychiczny. Dzięki takim pakietom medycznym szansa na otrzymanie pomocy jest o wiele większa.

Reklama

Publiczna opieka zdrowotna

Zanim zaczniemy chwalić pod niebiosa zalety korzystania z prywatnej opieki medycznej, należy uczciwie przyznać jedną rzecz — z publicznej opieki zdrowotnej nigdy nie warto korzystać. Dlaczego? Jeżeli dojdzie do zagrożenia życia i przyjdzie wzywać karetkę do pomocy, to w przyszłości nie będzie trzeba się obawiać rachunku za leczenie — chociażby nie wiadomo co trzeba było wykonać.

Publiczna opieka zdrowotna zawsze reaguje najszybciej na wezwania, jeżeli dochodzi do zagrożenia życia. Prywatna opieka medyczna jest dobra, ale w zdecydowanej większości przypadków (jak nie we wszystkich przypadkach) nie gwarantuje szybkiej i fachowej pomocy. Ot, o takiej małej zalecie publicznej opieki zdrowotnej należy powiedzieć.

Dobry pakiet medyczny

Chociaż wielu zalet więcej nie można wymienić. Chyba że ktoś lubi długie kolejki do lekarzy — specjalistów, które w czasach obecnych liczy się już w miesiącach, czy też jeszcze dłuższy czas oczekiwania na wykonanie zabiegów medycznych, nawet tych podstawowych. Takie rzeczy może znacznie przyspieszyć indywidualny pakiet medyczny MedicCentre, który dostępny jest w prywatnych placówkach medycznych. Jeszcze kilkanaście lat temu takich prywatnych placówek medycznych nie było dużo.

Dzisiaj możemy mówić o krajowych sieciach medycznych, a także o lokalnych placówkach, które chcą zapewnić swoim pacjentom maksymalną ochronę zdrowia, oferując pakiety medyczne dopasowane do potrzeb. Czasem mówi się o pakietach, które są "szyte" na miarę z uwzględnieniem wszystkich potrzeb klientów. Jeżeli tylko jest ku temu okazja, to jak najbardziej warto zainwestować w taki pakiet medyczny, który może już niedługo uratować nam zdrowie.

Abonament medyczny

Ile wynosi abonament za taki indywidualny pakiet medyczny? Zależne jest to od tego, z jaką placówką zdecydujemy się współpracować, jak również dokładnie od oferty, która będzie dla nas najbardziej istotna. Najtańsze pakiety kosztują ok. 50 zł, a te droższe mogą dochodzić z ceną do 200 zł i więcej.

Wszystko zależne jest naprawdę od tego, na kogo padnie nasz wybór oraz od tego, co w ofercie się znajdzie. Przy czym, podczas poszukiwania takiego pakietu, należy sprawdzić przypadkiem, czy dana placówka medyczna nie dolicza do ceny swojej...renomy. Tak, niestety są takie przypadki, więc warto na to uważać.

Chociaż z drugiej strony — najtańszy pakiet medyczny może okazać się niezbyt dobrym krokiem w przyszłości. Wszystko trzeba bardzo dokładnie sprawdzić. Zawsze można poprosić o poradę pracowników danej placówki, aby po uprzednio przygotowanym wywiadzie, byli w stanie dopasować ofertę dla nas, abyśmy mogli być pewni, że nasze zdrowie znajdzie się pod dobrą opieką.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy