Reklama

Nakaz zapłaty z e-sądu? Mieszkańcy woj. łódzkiego bronią się i wygrywają!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nakaz zapłaty z e-sądu? Mieszkańcy woj. łódzkiego bronią się i wygrywają! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie To już dziesięć lat od powołania do życia e-sądu w Lublinie. Od momentu jego powstania sąd ten wydał już wiele milionów nakazów zapłaty głównie przeciwko osobom zadłużonym pozwanym o zapłatę. Każdego roku do ok. 2 milionów mieszkańców Polski trafiają nakazy zapłaty wydane w EPU. Jednakże odwoływanie się od tych nakazów zapłaty nigdy jeszcze nie było tak proste.

Mieszkańcy Ziemi Łódzkiej to zauważyli i korzystają z pomocy wyspecjalizowanych kancelarii prawnych pomagających w całej Polsce osobom zadłużonym. W tym Kancelarii EUROLEGE, która wśród mieszkańców naszego województwa cieszy się dużym zaufaniem.

Jakie firmy pozywają mieszkańców woj. łódzkiego do e-sądu?

Pierwszeństwo w składaniu pozwów do e-sądu wiodą aktualnie banki oraz zagraniczne firmy windykacyjne, których na polskim rynku w ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo. W szczególności dziwić mogą siedziby takich firm. A są to np. Luksemburg, Cypr, Estonia czy … USA. Jak się okazuje interes w pozywaniu polskich obywateli przed e-sądem zwietrzyło coraz więcej podmiotów z zagranicznym kapitałem.

Jak postępować kiedy dostanę nakaz zapłaty z e-sądu?

Na początku należy zaznaczyć, że nakaz zapłaty z e-sądu ma w sensie prawnym jednakowe skutki jak nakaz zapłaty wydany przez sąd tradycyjny. W przypadku braku złożenia sprzeciwu ze strony pozwanego taki nakaz uprawomocnia się i ma wówczas skutki prawomocnego wyroku. Ile wynosi termin na zaskarżenie nakazu zapłaty wydanego przez e-sąd, czyli złożenia środka o nazwie sprzeciw od nakazu zapłaty? Termin ten wynosi dokładnie 2 tygodnie i biegnie od dnia, w którym odebrałeś nakaz zapłaty osobiście albo zrobił to ktoś z Twoich domowników.

No dobrze, ale co się stanie jeśli nie złożysz sprzeciwu od nakazu zapłaty? W takiej sytuacji gdy nakaz się uprawomocni, za pośrednictwem komornika zapłacisz nie tylko potencjalnie istniejący dług. Będziesz musiał również zapłacić wszystkie wskazywane w nim odsetki i koszty procesu, które mogą być bardzo wysokie.

Dlaczego należy składać sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU?

Odpowiedź na to pytanie jest o tyle prosta, co oczywista. Wszystko sprowadza się do zrozumienia sposobu w jaki wydawane są na tak masową skalę nakazy zapłaty w e-sądzie w Lublinie. Procedura wygląda tak, że powód (bank, firma windykacyjna, pożyczkowa) pisze do e-sądu, że ma jakieś określone dokumenty i w związku z tym e-sąd ma jej zasądzić nakazem zapłaty określoną kwotę. Jakie to ma skutki? Ani mniej ani więcej, że e-sąd wydając nakaz zapłaty nie widzi jakichkolwiek dokumentów. Jedynie ufając słowu i zapewnieniom banku, firmy windykacyjnej czy pożyczkowej uznaje, że w pozwie wszystko jest prawdą. Włącznie z tym, że określone dokumenty istnieją, że mają określoną treść oraz, że kwoty podawane przez instytucje finansowe są jak najbardziej zgodne z prawdą.

Z tej przyczyny obowiązkiem każdego pozwanego jest złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w EPU. Zaniedbanie takiej czynności oznacza, że taka osoba godzi się płacić za coś czego w żaden sposób sąd nie mógł zweryfikować i potwierdzić. Jeśli już zdajesz sobie sprawę z tego jak działa e-sąd i jak są tam wydawane nakazy zapłaty nawet na dziesiątki i setki tysięcy złotych to już wiesz, że koniecznością jest powiedzenie „sprawdzam” i złożenie skutecznego odwołania od orzeczenia e-sądu w Lublinie.

Jak skutecznie złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty do e-sądu?

Każdy środek odwoławczy od orzeczeń sądowych niesie ze sobą ryzyko popełnienia błędu. Istnieją, które samodzielnie składają sprzeciwy od nakazu zapłaty, ale skorzystanie z pomocy profesjonalisty w takiej sprawie wydaje się uzasadnione. Przede wszystkim dlatego, że jako osoba nie posiadająca wiedzy prawniczej możesz popełnić błąd, który w konsekwencji może doprowadzić do przegrania sprawy i licznych problemów finansowych. Drugi powód to niebywała obecnie dostępność do prawników, którzy codziennie stykają się ze sprawami sądowymi o zapłatę z powództwa banków, firm windykacyjnych i pożyczkowych.

Obecnie dużą część rynku antywindykacyjnego w Polsce obsługuje Kancelaria EUROLEGE, która od wielu lat pomaga osobom prowadzącym nierówną walkę z wielkimi firmami z branży finansowej. Dzięki wiedzy, specjalizacji oraz dużemu doświadczeniu kilka tysięcy osób uzyskały całkowite albo przynajmniej częściowe oddłużenie.

Gdzie szukać pomocy?

Dostałeś nakaz zapłaty wydany przez sąd i potrzebujesz pomocy? Kancelaria EUROLEGE działa na terenie całego kraju, a współpracujący z nią prawnicy pomagają osobom przed każdym sądem w Polsce (w tym e-sądem i oczywiście wszystkimi sądami w woj. łódzkim).

Jak możesz zgłosić swoją sprawę do EUROLEGE? To naprawdę proste! Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Wszystko wygodnie, zdalnie i bez konieczności wychodzenia z domu.

Oto sposoby kontaktu z prawnikami:

  1. Zadzwoń pod numer 530 333 130
  2. Wyślij maila na: kontakt@eurolege.pl
  3. Napisz na Facebooku: www.facebook.com/darmowyprawnik
  4. Wyślij zgłoszenie za pośrednictwem formularza: www.darmowyprawnik.eu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy