Reklama

NIEZWYKŁE FERIE W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

NIEZWYKŁE FERIE W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM - Zdjęcie główne

Ferie w Województwie Łódzkim | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Ferie zimowe nadchodzą wielkimi krokami. Jak je spędzić w Łodzi i innych miejscach w naszym województwie? Oczywiście odwiedzając fantastyczne miejsca, których powstanie było możliwe dzięki Funduszom Europejskim!

Ulica Żywiołów w EC1

Za największą atrakcję dla dzieci (i nie tylko dla nich!) w województwie łódzkim bez dwóch zdań uchodzi Centrum Nauki i Techniki EC1. Budynek, w którym jeszcze do 2000 roku mieściła się elektrownia, dzisiaj stanowi siedzibę najwspanialszego centrum edukacyjno-naukowo-kulturalnego w Polsce. EC1 ciągle się rozrasta, a ostatnią nowością w jego murach jest Ulica Żywiołów. Co to takiego? Nowa ścieżka edukacyjna poświęcona pięciu żywiołom: wodzie, ogniu, powietrzu, życiu i ziemi. Dzieci poszerzają wiedzę na ich temat poprzez kapitalną, polegającą na eksperymentach, zabawę. 

Na Ulicę Żywiołów składają się m.in. takie atrakcje jak Galeria Żywiołów i Zaułek Tajemnic. Galeria Żywiołów to prawdziwe królestwo zagadek, w którym dzieci znajdą mnóstwo iluzji optycznych i innych zaskoczeń. Na czym z kolei polega zabawa w  Zaułku Tajemnic? Na odnalezieniu drogi do wyjścia! A wcale nie będzie to łatwe. Przydadzą się wyobraźnia, umiejętności matematyczne oraz spostrzegawczość.

Ulica Żywiołów to jeden z punktów półkolonii organizowanych przez EC1 z okazji ferii zimowych. Na dzieci, które wezmą w nich udział, czekają również gry, warsztaty integracyjne, zwiedzanie wystaw, zajęcia w laboratorium oraz seanse w Planetarium i Kinie Sferycznym. Więcej informacji na temat półkolonii znajdziesz tutaj

PGE Giganty Mocy

Spędzenie fantastycznych chwil w czasie ferii zimowych możliwe jest również poza Łodzią. Choćby w Bełchatowie, w muzeum PGE Giganty Mocy, które śmiało można nazwać jedną z wizytówek miasta. Podobnie jak w łódzkim w EC1, tak i w PGE Gigantach Mocy nauka wspaniale łączy się z zabawą. Dzięki wizycie w muzeum dzieci dowiedzą się, skąd bierze się prąd. A wszystko oczywiście w wolny od nużącej teorii sposób – zwiedzający mogą między innymi wziąć udział w regatach elektrycznych, wcielić się w rolę dyspozytora elektrowni, a także… odbyć podróż wehikułem czasu!

W trakcie ferii zimowych, w sobotę 19 lutego, PGE Giganty Mocy gościć będą uczestników warsztatów z programowania. Najmłodsi programiści będą mieli 7 lat, zaś najstarsi 18. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a informacje na temat zapisów znajdziesz tutaj.  

Termy Uniejów

Opisując możliwości spędzenia ferii zimowych w województwie łódzkim, nie sposób nie wspomnieć o termach w Uniejowie. Uniejowski obiekt to gwarancja doskonałej zabawy dla absolutnie całej rodziny. Warto przy tym dodać, że nie musi to być wcale zabawa polegająca na pluskaniu się w jednym z basenów. Na terenie kompleksu działają bowiem również sauny, lodowisko, tężnia solankowa i kręgielnia.  

Więcej informacji na temat Term Uniejów znajdziesz na oficjalnej stronie kompleksu, która jest dostępna pod adresem https://www.termyuniejow.pl/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy