Reklama

Reklama

Nowe mieszkania w Łodzi - na co warto zwrócić uwagę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe mieszkania w Łodzi - na co warto zwrócić uwagę? - Zdjęcie główne

Nowe mieszkania w Łodzi - na co warto zwrócić uwagę?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Mieszkanie to miejsce, w którym spędzamy większość naszego czasu. Musi być dla nas azylem, a do tego umożliwiać nam wygodne funkcjonowanie. Dlatego decyzja o zakupie nowego lokum wiąże się z wieloma różnymi dylematami. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kupując nowe mieszkanie w Łodzi.

Reklama

Wygodna lokalizacja i bezpieczne otoczenie

Jednym z czynników, które determinują wygodę codziennego funkcjonowania w mieszkaniu jest jego lokalizacja. Większość z nas codziennie dojeżdża do pracy, na uczelnię, do sklepu czy szkoły. Jeśli nie chcemy, aby regularne dojazdy do ważnych miejsc zajmowały nam zbyt dużo czasu, musimy zwrócić uwagę na odległość mieszkania do istotnych dla nas punktów oraz łatwość dojazdu. Jeśli każdego dnia dojeżdżamy do pracy, a po drodze odwozimy dziecko do przedszkola, to szczególnie ważne jest, aby zadbać o to, by trasa do przedszkola nie była nadrabianiem drogi i nie zajmowała zbyt dużo dodatkowego czasu. Dlatego pamiętajmy, że jeśli jest taka możliwość, warto wybierać mieszkania blisko pracy, czy innych ważnych dla nas miejsc, które odwiedzamy regularnie. 

Następnie musimy zwrócić uwagę na to, co otacza budynek, w którym znajduje się nasze potencjalne mieszkanie. Budynki deweloperskie zazwyczaj są oddalone od centrum, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy nie znajdują się obok hałaśliwej fabryki lub niebezpiecznej, ruchliwej ulicy. Druga kwestia będzie szczególnie ważna, jeśli posiadamy dzieci lub planujemy w przyszłości powiększyć rodzinę. Ruchliwa ulica oprócz tego, że jest głośna, może stanowić potencjalne zagrożenie. Oprócz tego musimy zwrócić uwagę na to, czy otoczenie po prostu odpowiada naszym potrzebom. Czy obok znajduje się park do uprawiania joggingu, ścieżki rowerowe, tereny zielone do zabaw z dziećmi? Warto zadać sobie pytanie, czego potrzebujemy do codziennego funkcjonowania. 

Wnętrze mieszkania – metraż, układ, liczba pokoi

Gdy lokalizacja nam odpowiada, możemy skupić się na wnętrzu mieszkania, które również ma istotny wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania. Najważniejszy jest metraż. Ile miejsca potrzebujemy? Ważne, aby myśleć przyszłościowo. Małżeństwo bez dzieci teoretycznie nie potrzebuje dużego mieszkania, jednak jeśli w przyszłości planują powiększyć rodzinę, to trzeba pomyśleć o tym już na etapie wyboru. Dobrze, jeśli każde dziecko [posiada swój własny pokój, zwłaszcza w okresie dojrzewania. 

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie pokoi. Zastanówmy się, jaki układ najbardziej nam odpowiada. Czy chcemy, aby kuchnia była obok łazienki, łazienka obok sypialni, a może sypialnia obok kuchni? Jeśli sprecyzujemy już wymagania, to warto skorzystać z platformy obido, która pomaga dopasować mieszkanie do określonych preferencji i znaleźć takie, które najbardziej będzie nam odpowiadać. 

Wiarygodność i dobre zamiary dewelopera 

Lokalizacja jest idealna, mieszkanie odpowiada nam pod względem metrażu i liczby pokoi. Czy to wszystko, o czym musimy pamiętać? Absolutnie nie. Jedną z najważniejszych kwestii jest sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Niestety na tej płaszczyźnie niekiedy zdarzają się oszustwa. Z tego względu warto poprosić inwestora o udostępnienie dokumentów potwierdzających prawo do gruntu oraz pozwolenie na budowę. Tutaj przyda się szczególnie księga wieczysta. Warto również sprawdzić, czy deweloper nie jest w stanie likwidacji. Takie informacje znajdziemy w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy