Okna drewnopodobne czy gładkie – jakie wybrać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Okna drewnopodobne czy gładkie – jakie wybrać? - Zdjęcie główne

Okna drewnopodobne czy gładkie? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Stolarka otworowa odgrywa kluczową rolę w projekcie budowy lub modernizacji domowej przestrzeni. Inwestorzy poszukują rozwiązań energooszczędnych, solidnych, wytrzymałych i eleganckich. Oprócz znakomitych parametrów technicznych liczy się jednak efektowna estetyka profili, które podkreślają niebanalny wygląd elewacji oraz stanowią doskonałe dopełnienie aranżacji wnętrza. Wielbiciele natury oraz klasycznych modeli z pewnością wybiorą okna drewnopodobne. Okna gładkie przyciągną uwagę zarówno minimalistów, jak i maksymalistów, wszystko zależy od tego, na jaki kolor z palety RAL postawią.

Ciepłe i ciche wnętrze z nowoczesnymi ramami

Co zatem wybrać? Okna gładkie w ciekawym kolorze czy okna drewnopodobne do złudzenia przypominające strukturę naturalnego surowca? Zanim skoncentrujemy się na barwie czy fakturze profilu, powinniśmy zadbać o to, żeby okienne ramy udźwignęły szereg stawianych przed nimi zadań, bo funkcjonalność stolarki otworowej to sprawa fundamentalna.

Na czym szczególnie zależy domownikom? Z pewnością marzą o komforcie termicznym oraz akustycznym. Znakomite właściwości termoizolacyjne rozwiązań ALU oraz PVC od OknoPlus sprawiają, że ciepło nie ucieka na zewnątrz, ale tworzy przyjemną atmosferę we wnętrzu – nawet w naprawdę chłodne dni.

- Tu najważniejszą rolę odgrywa współczynnik Uw – czyli wartość, na którą każdy właściciel domu czy mieszkania powinien zwrócić uwagę przy wyborze okien. Im współczynnik Uw jest niższy, tym lepiej. W praktyce oznacza to mniejsze rachunki za ogrzewanie, większy komfort termiczny i minimalizację strat energii. Nie bez powodu przepisy budowlane, które weszły w życie w styczniu 2021 roku, określają maksymalną wartość współczynnika przenikania ciepła dla okien elewacyjnych na poziomie 0,9 W/m2K – mówi Jarosław Szumiec, ekspert marki OknoPlus. - Nasze rozwiązania charakteryzują się nie tylko oryginalnym designem, ale także Uw wynoszącym nawet 0,7 W/m2K – dodaje.

Odpowiednie uszczelki, pakiet szybowy oraz głębokie osadzenie szyby w ramie stanowią również najlepszą ochronę przed uciążliwym hałasem z zewnątrz. Właściwie dobrane okna sprawią, że zaciszny, przytulny dom stanie się ciepłym, wymarzonym azylem!

Okna XXL

Bezpieczna i bezawaryjna eksploatacja

Obok komfortu termicznego i akustycznego poszukujemy bezpieczeństwa i rozwiązań, które posłużą nam przez długie lata. Dawniej użytkownicy nie mieli wielkiego wyboru – białe okna plastikowe wieńczyły większość projektów, bo były popularne, tanie i powszechnie dostępne. Nowoczesne PVC i ALU są przede wszystkim materiałami trwałymi, elastycznymi, odpornymi na działanie czynników atmosferycznych. Zarówno okna drewnopodobne, jak i gładkie wykonane z innowacyjnego PVC oraz aluminium wyróżniają się znakomitą jakością i gwarantują długą, bezawaryjną eksploatację.

Okna drewnopodobne vs. gładkie – wygląd… ma znaczenie

W dzisiejszych czasach nie ma miejsca na kompromisy – obok użytkowego wymiaru stolarki okiennej liczy się także strona wizualna. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych surowców producenci projektują konstrukcje imponujące rozmiarem oraz formą. Plastyczny materiał pozwala stworzyć fantastyczne okna, które świetnie odnajdują się zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i w projektach komercyjnych. Wąski, elegancki profil oraz wielkogabarytowe przeszklenie to zaproszenie słońca i zieleni do wnętrza, czyli dążenie do bliskiego kontaktu ze światem natury, co dla wielu z nas ma obecnie ogromne znaczenie.

Okna drewnopodobne – naturalny rys przestrzeni

W dobie globalnych zmian klimatu pojawił się trend promujący ekologiczne rozwiązania i świadome korzystanie z darów natury. Coraz więcej użytkowników decyduje się na okna drewnopodobne, które powstają z przyjaznego środowisku materiału PVC, a wyglądem do złudzenia przypominają prawdziwe drewno. Miłośnicy natury mogą wybrać ułożenie słojów oraz wybarwienie imitujące wiele gatunków drzew, a określenie „brąz” staje się wielowymiarowe. Poszukując najmodniejszych odcieni, może pojawić się pytanie – złoty brąz czy winchester? Nie jest to jednak uciążliwy dylemat, a ciekawa propozycja dla poszukujących niebanalnych, efektownych rozwiązań. Okna drewnopodobne idealnie sprawdzą się w tradycyjnym ujęciu, ale odnajdą się także w nowoczesnych projektach, dodając im ponadczasowego charakteru.

Okna drewnopodobne

Okna gładkie – od neutralnej bieli po odważny kolor

Wielbiciele minimalizmu z pewnością wybiorą spokojne, gładkie ramy. Biel idealnie współgra z kompozycją wnętrza utrzymanego w stylistyce skandynawskiej, dobrze uzupełnia wygląd stonowanej elewacji. Czerń idealnie wpisuje się w klimat industrialny i stanowi ciekawy kontrapunkt ceglanej fasady. Modny antracyt od kilku sezonów wiedzie prym w stolarce otworowej, intrygując głębokimi tonami. Przed fanami nieszablonowych rozwiązań roztacza się cały wachlarz możliwości, a raczej otwiera cała paleta RAL, bo okna gładkie mogą przybrać dziś niemal każdą barwę! W świecie kolorów profili najlepszym doradcą pozostaje… własny gust.

Okna gładkie

Dobre okna w dobrej cenie

Innowacyjne okna PVC oraz ALU to świetna propozycja dla ceniących jakość, wygląd i dobrą cenę. Profile aluminiowe podobnie jak plastikowe wyróżnia trwałość i znakomita estetyka, jednak stolarka PVC to oferta skrojona na każdą kieszeń. Na tych, którzy chcą znaleźć optymalne rozwiązanie dla swojego projektu i zapoznać się ze szczegółami czeka salon partnerski OknoPlus w Łodzi. Doradcy z Kwiatowej pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości i dokonać najlepszego wyboru, tak, żeby cieszył przez długie lata.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy