Jaki jest minimalny wiek dla laserowej korekcji wzroku?
Korekcja laserowa wzroku to sprawdzony oraz bezpieczny zabieg przeprowadzany przez okulistów. Specjalista zawsze podaje znieczulające krople, więc zabieg nie wywołuje bólu. Sam laser działa kilka minut, ale pobyt w klinice trwa do 3 godzin ze względu na procedury około zabiegowe. Korekta poprawia komfort życia i sprawia, że okulary oraz soczewki kontaktowe stają się zbędne. Poprawa widzenia jest zauważalna właściwie od razu, a pełna ostrość stabilizuje się przez maksymalnie 12 miesięcy.
O kwalifikacji do laserowej korekty wzroku decyduje nie tylko typ wady, ale także jej stabilność. Ma to bezpośredni związek ze wzrostem gałki ocznej oraz wszelkimi zmianami w obrębie jej struktury - przeważnie rozwija się do ok. 20-25 roku życia. Aby zabieg laserowej korekcji wzroku mógł się odbyć, wada musi być stabilna przez co najmniej 12 miesięcy.
Przeprowadzenie korekcji laserowej wzroku w momencie, gdy wada nie jest stabilna, może wymagać dokorekcji w przyszłości.
Warto wiedzieć:
Dowiedz się więcej o laserowej korekcji wzroku: https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku
Zabieg laserowej korekcji oczu - maksymalny wiek
Według specjalistów z zakresu okulistyki wiek między 21. a 65 rokiem życia jest odpowiedni do przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji oczu. Nie oznacza to jednak, że ktoś starszy nie może zdecydować się na korektę. Wszystko zależy od typu wady oraz kondycji oczu. Jeżeli soczewka jest w dobrym stanie i nie wykazuje oznak zmętnienia, można wykonać zabieg. Ostateczna decyzja lekarza zależy jednak od wyniku badań kwalifikacyjnych. Niektóre choroby mogą uniemożliwić wykonanie korekcji laserowej wzroku, nawet jeśli stan oczu na to pozwala.
Zdrowotne przeciwwskazania do zabiegu:
- zbyt duża wada wzroku,
- zespół suchego oka,
- jaskra,
- stożek rogówki,
- zwyrodnienie plamki żółtej,
- osłabiony układ odpornościowy,
- problemy z układem immunologicznym,
- cukrzyca,
- ciąża i karmienie piersią.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.