Reklama

Optymalny wiek do zabiegu laserowej korekcji wzroku - czyli jaki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Optymalny wiek do zabiegu laserowej korekcji wzroku - czyli jaki? - Zdjęcie główne

Optymalny wiek do zabiegu laserowej korekcji wzroku - czyli jaki? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Masz wadę wzroku i bez okularów albo soczewek nie ruszasz się w ogóle z domu? Chcesz żyć komfortowo, ale czujesz się uwiązany przez swoje szkła? Laserowa korekcja wzroku może rozwiązać Twoje problemy! Jednym z warunków przystąpienia do zabiegu jest odpowiedni wiek. Sprawdź, czy się kwalifikujesz.

Jaki jest minimalny wiek dla laserowej korekcji wzroku?

Korekcja laserowa wzroku to sprawdzony oraz bezpieczny zabieg przeprowadzany przez okulistów. Specjalista zawsze podaje znieczulające krople, więc zabieg nie wywołuje bólu. Sam laser działa kilka minut, ale pobyt w klinice trwa do 3 godzin ze względu na procedury około zabiegowe.  Korekta poprawia komfort życia i sprawia, że okulary oraz soczewki kontaktowe stają się zbędne. Poprawa widzenia jest zauważalna właściwie od razu, a pełna ostrość stabilizuje się przez maksymalnie 12 miesięcy.

O kwalifikacji do laserowej korekty wzroku decyduje nie tylko typ wady, ale także jej stabilność. Ma to bezpośredni związek ze wzrostem gałki ocznej oraz wszelkimi zmianami w obrębie jej struktury - przeważnie rozwija się do ok. 20-25 roku życia. Aby zabieg laserowej korekcji wzroku mógł się odbyć, wada musi być stabilna przez co najmniej 12 miesięcy.

Warto wiedzieć:

Przeprowadzenie korekcji laserowej wzroku w momencie, gdy wada nie jest stabilna, może wymagać dokorekcji w przyszłości.

Za optymalny wiek uznaje się 21 rok życia. Zabieg można jednak przeprowadzić wcześniej, jeśli gałka oczna przestanie rosnąć, a wada się zatrzyma. Korzystają z niego, chociażby sportowcy czy osoby, które chcą pracować w służbach mundurowych.

Dowiedz się więcej o laserowej korekcji wzroku: https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku

Zabieg laserowej korekcji oczu - maksymalny wiek

Według specjalistów z zakresu okulistyki wiek między 21. a 65 rokiem życia jest odpowiedni do przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji oczu. Nie oznacza to jednak, że ktoś starszy nie może zdecydować się na korektę. Wszystko zależy od typu wady oraz kondycji oczu. Jeżeli soczewka jest w dobrym stanie i nie wykazuje oznak zmętnienia, można wykonać zabieg. Ostateczna decyzja lekarza zależy jednak od wyniku badań kwalifikacyjnych. Niektóre choroby mogą uniemożliwić wykonanie korekcji laserowej wzroku, nawet jeśli stan oczu na to pozwala.

Zdrowotne przeciwwskazania do zabiegu:

  • zbyt duża wada wzroku,
  • zespół suchego oka,
  • jaskra,
  • stożek rogówki,
  • zwyrodnienie plamki żółtej,
  • osłabiony układ odpornościowy,
  • problemy z układem immunologicznym,
  • cukrzyca,
  • ciąża i karmienie piersią.
W przypadku laserowej korekcji wzroku nie ma tak naprawdę minimalnej ani maksymalnej granicy wieku. Każdy przypadek jest analizowany przez lekarza indywidualnie i wszystko zależy od stanu zdrowia pacjenta. Dlatego niezbędne są badania kwalifikacyjne - zabieg nie może zostać wykonany zbyt wcześnie ani za późno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy