Urodzona w Łodzi Anna Maria Wesołowska jest polską prawniczką, sędzią w stanie spoczynku i osobowością telewizyjną.
Rozpoznawalność dał jej serial „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, który był emitowany w latach 2006-2011 na antenie TVN oraz na TTV między 2019 a 2021 r.
Ostatnio Wesołowska wystąpiła w podcaście „Co u nich słychać”, w którym opowiedziała m.in., jak wyglądała produkcja znanego programu.
Początki programu i nie tylko
Początek podcastu rozpoczął się od tematu tak zwanych „ustawek”. Wesołowska odpowiedziała wprost, że dla niej każda bójka jest karalna.
- Dla mnie ustawka to przestępstwo, bo każda bójka jest przestępstwem
- przyznała.
Było też nawiązanie do odebrania nominacji od Rady Państwa w czasach PRL-u.
- To nie znaczy, że jestem sędzią komunistycznym, bo sędzią po porostu się jest dla obywateli, nie dla żadnej władzy, dla żadnej partii. Jeśli ktoś myśli inaczej, to nie jest sędzią
- powiedziała
Wróciła też myślami do swojej słynnej wypowiedzi do pierwszego sekretarza, z której jest dumna do dzisiaj. Miał do niej w tedy powiedzieć, że będzie ona surowym sędzią.
- Nie, nikogo za dwie cytryny do więzienia nie wsadzę
- odpowiedziała mu.
Ta sytuacja sprawiła m.in., że straciła swoje miejsce w sądzie karnym.
Sporo miejsca poświęciła też słynnemu programowi „Sędzia Anna Maria Wesołowska”. Rozprawy sądowe są przeważnie nudne, a Wesołowska chciała stworzyć program edukacyjny, który zainteresuje ludzi. Wszyscy z ekipy chcieli, aby był on po prostu potrzebny ludziom. Wesołowska wspomniała też o kobiecie, która przyznała, że jej mąż przestał ją bić po obejrzeniu programu.
Łodzianka potwierdziła ponadto, że wszystkie sprawy w show były "z życia wzięte". Scenarzyści pozwalali sobie jedynie na niewielkie zmiany.
W kolejnym etapie rozmowy Wesołowska opowiadała o swojej aktywności w mediach społecznościowych. Przyznała, że naprawdę musi ją coś wyprowadzić z równowagi, żeby wypowiedzieć się na jakiś temat w Internecie.
Całego odcinka można odsłuchać na platformie RMF ON.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.